Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:1 ZDJĘCIA Kontrowersyjny karny przesądził o porażce Niebieskich

Piłkarze Ruchu przegrali w Niepołomicach z Puszczą
Piłkarze Ruchu przegrali w Niepołomicach z Puszczą Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Piłkarze Puszczy niespodziewanie przerwali zwycięską serię trzech spotkań Ruchu. W zaległym meczu 12. kolejki Nice 1. Ligi gospodarze pokonali w Niepołomicach Niebieskich 2:1, choć to chorzowianie pierwsi zdobyli gola. Szkoleniowiec gości Juan Ramon Rocha dokonał w wyjściowej jedenastce paru zmian i nie wyszły one drużynie na dobre. Zwycięstwo podopiecznych trenera Tomasza Tułacza było jak najbardziej zasłużone.

Mecz zaczął się znakomicie dla Ruchu, którego w Niepołomicach dopingował Łukasz Surma. Goście objęli prowadzenie już w 8 min. Szybką kontrę przeprowadził Miłosz Przybecki, który dokładnie podał do Vilima Posinkovicia. Chorwat wyłożył piłkę Mello i Brazylijczyk ładnym strzałem z lewej nogi pokonał Marcina Staniszewskiego. Było to pierwsze trafienie w barwach Niebieskich 25-letniego pomocnika mającego także włoskie obywatelstwo.

Odpowiedź Puszczy była jednak natychmiastowa. Dwie minuty po stracie bramki gospodarze przeprowadzili szybką kontrę i do remisu doprowadził Bartosz Żurek. Tuż przed przerwą padł drugi gol dla zespołu z Niepołomic. Marcin Kowalczyk sfaulował tuż przed linią pola karnego Longinusa Uwakwe, ale sędzia po konsultacji z asystentem zdecydował się podyktować jedenastkę. Jej pewnym egzekutorem był Maciej Domański, który zdobył już szóstą bramkę w tym sezonie sprawiając w ten sposób sporo radości niespełna tysiącu kibiców gospodarzy zgromadzonych na trybunach Stadionu Miejskiego w Niepołomicach. Gospodarze w doliczonym czasie gry I połowy mieli jeszcze rzut wolny z 17 m, ale piłkę obronił Nikołaj Bankow.

Po zmianie stron Niebiescy starali się odrobić straty. Długo utrzymywali się przy piłce, ale bili głową w mur i brakowało im dogodnych sytuacji strzeleckich. Najbliższy wyrównania był Mateusz Zawal, który w samej końcówce huknął mocno z dystansu tuż nad poprzeczkę. Atakujący goście zapomnieli o obronie i w doliczonym czasie gry omal nie stracili trzeciej bramki. Zespół Puszczy przeprowadził groźną kontrę, po której Marcin Orłowski trafił w poprzeczkę bramki chorzowian.

- Uważam, że kluczowym momentem tego meczu było szybkie wyrównanie przez gospodarzy. Później był rzut karny. Z ławki nie było widać, czy sędzia podjął słuszną decyzję. Zresztą i tak już tego nie zmienimy. Szanuję sędziów, bo wykonują trudną pracę. Gratuluję przeciwnikowi zwycięstwa, a my przygotowujmy się już do kolejnego spotkania, które czeka nas już w niedzielę – powiedział Juan Ramon Rocha, szkoleniowiec Ruchu

Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów 2:1 (2:1)

Bramki 0:1 Mello (8), 1:1 Bartosz Żurek (10), 2:1 Maciej Domański (43-karny)