Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 [RELACJA, ZDJĘCIA, OPIS]

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3
Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Ruch Chorzów przegrał z Lechem Poznań i skomplikował sobie sytuację w walce o grę w grupie mistrzowskiej. Niebiescy mają jeszcze przewagę nad dziewiątym miejscem, ale po tym weekendzie może ten zapas niebezpiecznie stopnieć.

Wychodząc na murawę przy Cichej piłkarze Ruchu Chorzów i Lecha Poznań sąsiadowali nie tylko w tunelu, ale także w tabeli ekstraklasy. Starcie czternastokrotnych mistrzów Polski z wciąż panującym mistrzem miało stawkę niebagatelną: zwycięzca znacząco przybliżał się do miejsca w czołowej ósemce, pokonany komplikował sobie sytuację i zmuszał do oglądania za plecy.
Jan Urban przywiózł do Chorzowa mocno osłabiony skład, zwłaszcza pod względem siły ofensywnej. Bez Szymona Pawłowskiego (złamał kość jarzmową w meczu z Górnikiem) i kontuzjowanego Karola Linetty’ego nie za bardzo miał kim Niebieskich postraszyć. Ci jednak zagrali ostrożnie i pierwsza połowa toczyła się w piłkarskim klinczu, a momentów budzących emocje było jak na lekarstwo.

Pomimo tej mizerii piłka trzykrotnie wpadała do siatki. Trafienia gospodarzy autorstwa Pawła Oleksego w 9 minucie (spalony) i Rafała Grodzickiego w 41 (faul) nie zostały jednak uznane przez Szymona Marciniaka, który przygotowuje się już do sędziowania na Euro 2016, za to przy golu Macieja Gajosa dla Lecha tuż przed przerwą żadnych wątpliwości już być nie mogło.

Ruch - Lech 1:3 [ZDJĘCIA KIBICÓW]

Gol do szatni to jedno z najboleśniejszych piłarskich zdarzeń, więc Waldemara Fornalika w szatni Ruchu czekało zadanie przywrócenia zawodnikom wiary w to, że potrafią grać lepiej niż w pierwszej połowie. Misja nie do końca się chyba powiodła, bo po energicznym początku Lech znów opanował sytuację i po kolejnym błędzie chaotycznie grającej w sobotę obrony Niebieskich zadał kolejny cios.

To wreszcie obudziło piłkarzyn Fornalika, którzy najpierw szybko zdobyli kontaktową bramkę, a po chwili mieli fantastyczną okazję do wyrównania, ale Mazek w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem nie zmieścił piłki pod poprzeczką. Swoją szansę wypracował też Stępiński, jednak również stając oko w oko z bramkarzem poznaniaków poślizgnął się, a ci po chwili wyprowadzili zabójczą kontrę definitywnie rozstrzygając mecz, o którego pierwszej połowie (poza golem) nie warto pamiętać, za to druga, a już na pewno uroda trafień wynagrodziła kibicom to długie oczekiwanie.

Porażka sprawiła, że przewaga Ruchu nad dziewiątym miejscem może niebezpiecznie stopnieć (w niedzielę Niebiescy z pewnością będą trzymali kciuki za Górnikiem w spotkaniu z Lechią). A zespół Fornalika czekają jeszcze mecze ze Ślaskiem (wyjazd), Wisłą (u siebie) i Lechią (wyjazd). Równie ważne rzeczy będą się działy w nadchodzącym tygodniu wokół klubu w obszarze organizacyjnym. Długi i nieregulowane zobowiązania stanowią zagrożenie dla otrzymania licencji na kolejny sezon. Ostatnią nadzieją jest miasto, które zapowiada kolejny pokaźny zastrzyk finansowy.

Tak padły bramki
0:1 Maciej Gajos (44)

Lech rozegrał kombinacyjną akcję. Jevtić zagrał do Kownackiego, a ten tyłem do bramki wystawił piłkę Gajosowi. Lechita popisał się przepięknym strzałem w samo okienko.
0:2 Darko Jevtić (57)
Poznaniacy spokojnie wymieniali podania na połowie Ruchu, aż Lovrencics wrzucił piłkę w pole karne, a tam samotnie stojący Jevtić bez problemu podwyższył wynik.
1:2 Mariusz Stępiński (61)
Asystę zaliczył Lipski, a Stępiński indywidualną akcją z bliska posłał piłkę do siatki. Lechici sygnalizowali zagranie ręką.
1:3 Darko Jevtić (71)
Kolejny przepiękny strzał w tym meczu - "zawinięty" przy słupku tuż sprzed linii pola karnego

Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 (0:1)
0:1 Maciej Gajos (44), 0:2 Darko Jevtić (58), 1:2 Mariusz Stępiński (62), 1:3 Darko Jevtić (71)
Ruch Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Koj, Oleksy - Mazek (84. Efir), Surma, Iwański (72. Hanzel), Lipski, Moneta (72. Zieńczuk) - Stępiński.
Lech Burić - Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar - Tettech (88. Dudka), Trałka - Lovrencics, Jevtić (82. Volkov), Gajos - Kownacki (67. Sisi).
Sędziował Szymon Marciniak (Płock)
Widzów 9000

Żółte kartki: Kamiński, Koj.

Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka...

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekruta...

Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.

Policjantki i ich pasje. Zobaczcie piękniejszą twarz policji [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów - Lech Poznań 1:3 [RELACJA, ZDJĘCIA, OPIS] - Dziennik Zachodni