Mecz Ruchu Chorzów z Rakowem Częstochowa oglądało na żywo 6326 widzów. To rekord frekwencji na Cichej w tym sezonie. Derby przebiegały w gorącej atmosferze. W powietrzy latały krzesełka, a ochrona do zaprowadzenia spokoju użyła gazu. Zobaczcie zdjęcia kibiców z meczu Ruch - Raków.

Gości wspierało w Chorzowie 500 fanów. Przez pierwsze pół godziny nie dopingowali oni swojej drużyny. Dopiero w ostatnim kwadransie przed przerwą zaczęli ją głośno wspierać.

Gorąco na stadionie zrobiło się na początku II połowy. Po tym jak kibice Ruchu wywiesili w swoim sektorze skradzione flagi Rakowa fani gości zaczęli wyrywać krzesełka w zajmowanym przez nich sektorze i rzucać nimi w kierunku stojących na murawie ochroniarzy. Służby porządkowe do zaprowadzenia spokoju użyły wobec częstochowian gazu łzawiącego, a także zgasiły gaśnicami płonące w sektorach gospodarzy flagi rywali.

Ruch Chorzów - Raków Częstochowa 1:0 [ZDJĘCIA] Niebiescy w piątek 13 podtrzymali zwycięską serię

Na sektory buforowe szybko wkroczyli ochroniarze wyposażeni niczym oddziały ZOMO, a obok sektora rodzinnego pojawiła się polewaczka, ale na szczęście porządkowi nie musieli więcej interweniować, bo udało się uspokoić kibiców.

Oglądaj Sportowy Magazyn DZ Kibic i naszą sportową zapowiedź weekendu

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów - Raków Częstochowa ZDJĘCIA KIBICÓW Gorące derby na Cichej ochrona użyła gazu - Dziennik Zachodni