Ważne
  Wybryki kibiców w rocznicę powstania Ruchu Chorzów

  Wybryki kibiców w rocznicę powstania Ruchu Chorzów

  MM

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Trzech mężczyzn doprowadzono na komisariat
  1/3
  przejdź do galerii

  Trzech mężczyzn doprowadzono na komisariat ©Śląska Policja

  Śląscy policjanci natychmiast zareagowali na sygnały od zaniepokojonych mieszkańców Katowic i Rudy Ślaskiej, którzy wczoraj informowali o gromadzących się grupach kibiców. Zachowywali się głośno, byli wulgarni i odpalali race. Na miejsce skierowano wzmocnione siły policyjne. Posypały się mandaty. Zabezpieczono też niebezpieczne przedmioty. Jak wyjaśniają kibice, chcieli w ten sposób uczcić rocznicę powstania Ruchu Chorzów.
  W czwartek, 21 kwietnia, doszło do dwóch incydentów z udziałem kibiców Ruchu Chorzów. Pierwszy z nich miał miejsce na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. Tam, tuż po godzinie 18.00, zebrała się grupa około pięćdziesięciu szalikowców. Następnie przemaszerowali w kierunku Parku Śląskiego.

  Kiedy tylko informacja ta dotarła do policji, na miejsce zostały skierowane dodatkowe patrole. Jak informuje oficer prasowy śląskiej policji, w związku z głośnym zachowaniem się w miejscu publicznym, mundurowi przystąpili do legitymowania osób biorących udział w zbiegowisku.
  Zobacz galerię
  W wyniku kontroli trzech młodych mężczyzn doprowadzono do Komisariatu VII Policji w Katowicach, gdzie zostali przesłuchani w związku z popełnieniem wykroczeń polegających na zakłóceniu porządku publicznego, używaniu słów wulgarnych oraz niszczeniu zieleni.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Chorzów: Kibic wbiegł na murawę po zakończeniu meczu Ruchu Chorzów z Lechią Gdańsk
  Prezentacja Ruchu Chorzów odwołana. Zadecydowały względy bezpieczeństwa

  Dodatkowo policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach skontrolowali Park Śląski. W czasie akcji wylegitymowano 5 mężczyzn, którzy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 3200 złotych. Mandaty posypały się za zakłócanie porządku publicznego, używanie słów wulgarnych oraz niszczenie zieleni.

  Do podobnej sytuacji doszło także w Rudzie Śląskiej. Jednakże tu, sympatycy Ruchu Chorzów na publiczne zgromadzenie wybrali godzinę 22. Jak przyznaje przedstawiciel rudzkiej policji, było to celowe działanie, mające na celu sprowokowanie służb do interwencji. Kibice odśpiewali swoje przyśpiewki i rozeszli się.

  - Przed godziną 22.00 na Placu Jana Pawła II w Rudzie Ślaskiej zebrała się grupa około 30 osób sympatyzujących z chorzowskim klubem, która świętowała rocznicę powstania klubu. Jednocześnie, jak wyjaśnili wylegitymowani, chcieli w ten sposób także uczcić pamięć po zmarłym kibicu Ruchu Chorzów, który zginął od racy. Sprawdziliśmy to i informacje się zgadzały - informuje sierż. sztab. Roman Aleksandrowicz, zastępca oficera prasowego rudzkiej policji. Rudzcy policjanci wylegitymowali 7 mężczyzn oraz skontrolowali 2 pojazdy.

  CZYTAJCIE TEŻ:
  Waldemar Fornalik odchodzi z Ruchu. W sobotę ostatni raz poprowadzi Niebieskich

  Jak się okazuje, kibice chcieli uczcić w ten sposób rocznicę powstania Ruchu Chorzów. Przypomnijmy, że klub powstał 20 kwietnia 1920 w Bismarkhütte, czyli dzisiejszym Chorzowie Batorym.

  - W trakcie interwencji kibice chcieli się rozejść, bądź odjechać samochodami. Pojazdy zostały zatrzymane, a pasażerowie skontrolowani. Zabezpieczono także niebezpieczne przedmioty, które znajdowały się w samochodach i w tej sprawie będzie prowadzone postępowanie. Kierowcy zostali ukarani mandatami - dodaje sierż. sztab. Roman Aleksandrowicz.

  Podkreśla także, że nikt nie został zatrzymany i nie doszło do naruszenia prawa. - Nie doszło do żadnego ekscesu - dodaje.

  Wypada nadmienić, że w samochodach znaleziono przedmioty, których posiadanie nie jest zabronione, ale które uznać można za niebezpieczne - siekiery, tzw. sztyle, race czy pistolet pneumatyczny. Znalezione zostały również dwa kastety, a posiadania takich przedmiotów jest już zabronione przez ustawę o broni i amunicji i w tej sprawie przeprowadzone zostanie postępowanie karne. Kierowcy obu pojazdów zostali ukarani mandatami - jeden nie posiadał wymaganych dokumentów, drugi w związku ze złym stanem technicznym samochodu.

  ZOBACZCIE FILM: Pseudokibice dwóch śląskich drużyn napadli na Romów
  Pod Ostrzałem GOL24  WIĘCEJ odcinków Pod Ostrzałem GOL24

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Komuna wiecznie żywa

   olo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   "Głośne zachowywanie się w miejscu publicznym" - to jakiś żart?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   smutny Ruch

   smit (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   jaki klub tacy kibice

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama