Prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski: Zagłębie pokona GKS 3:0...

  Prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski: Zagłębie pokona GKS 3:0 ROZMOWA

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec, przed dzisiejszym meczem z GKS Katowice zazdrości GieKSie... prezesa, i liczy, że jego piłkarze do końca pozostaną w tym sezonie w grze o awans do Ekstraklasy.
  Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec

  Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec ©fot. zagłębie sosnowiec

  Mecz z GKS Katowice to dla prezesa Zagłębia coś więcej niż tylko walka o ligowe punkty?
  Tak jakby, ale już nie tak jak wtedy, kiedy patrzyłem na to oczami kibica.

  Po ogłoszeniu terminarza rozgrywek szuka pan daty spotkania z GKS Katowice, czy też jakaś inna ligowa potyczka budzi u pana większe emocje?
  Po awansie tak było. Teraz to jest bez znaczenia. Raczej myślę o tym meczu jak o problemie ze wszystkimi wokół, którzy widzą zagrożenie. I tak to zresztą wygląda. Bez kibiców Zagłębia na Bukowej, bez kibiców GieKSy na Ludowym. Smutna rzeczywistość.

  ZOBACZ KONIECZNIE MECZ
  ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC GKS KATOWICE TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK ZDJĘCIA


  Który klub ma pana zdaniem większy potencjał?
  Mają porównywalny. Atutem GieKSy jest fakt, że to klub z wojewódzkiego, fajnie rozwijającego się miasta. Tutaj musimy trochę gonić i od jakiegoś czasu tak się dzieje. Za nami przemawia fakt, że Zagłębiacy z wielu miast kibicują naszej drużynie. Na Śląsku sympatie są podzielone, co pewnie bywa problemem. Inny rynek sponsorski, inna mentalność.

  Zazdrości pan czegoś sąsiadowi z Bukowej?
  Prezesa. Młodego, rzutkiego menedżera, który daje sobie radę zarówno w klubie, jak i strukturach PZPN-u, na czym zyskała też cała I liga. Naprawdę, lubię Wojtka Cygana i szanuję jego robotę. Co prawda awansu jeszcze nie zrobił, ale jest murowanym kandydatem.

  CZYTAJ TAKŻE:
  PREZES CYGAN: WIERZĘ, ŻE GIEKSA POKONA ZAGŁĘBIE JEDNĄ BRAMKĄ


  Widać między obydwoma klubami wiele podobieństw. Zarówno GKS jak i Zagłębie są klubami miejskimi, obydwa bardzo chciałyby jak najszybciej nawiązać do dawnych sukcesów i obydwa z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie budowy nowych stadionów.

  Cała odpowiedź zawarta jest w pytaniu. Innych podobieństw, jeszcze oprócz wspomnianego wyżej potencjału, nie widzę. Dwa różna światy. Tak blisko, lecz jednak daleko.

  Wyobraża pan sobie sytuację, że GKS awansuje w tym sezonie do Ekstraklasy, a Zagłębie zostaje w I lidze?
  Wyobrażam. Budowaliśmy drużynę by spokojnie się utrzymała, GKS budował by awansować. My w I lidze gramy drugi sezon, GKS chyba dziesiąty. Początek sezonu sprawił, że życie dało nam szansę walczyć o awans. Wierzę, że do końca będziemy o ten awans grać. Jeśli GKS awansuje, a my nie, wyślę do GieKSy pismo z gratulacjami i życie będzie się toczyło dalej.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama