Ważne
  Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa będą kontynuować...

  Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa będą kontynuować współpracę

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski gościł w Sosnowcu.

  Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski gościł w Sosnowcu. ©Dziennik Zachodni

  Legia i Zagłębia mają kontynuować współpracę. Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski gościł w czwartek 22 czerwca w Sosnowcu.
  Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski gościł w Sosnowcu.

  Właściciel i prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski gościł w Sosnowcu. ©Dziennik Zachodni

  Wspólpraca Legii i Zagłębia będzie nie tylko kontynuowana, ale ma być jeszcze bardziej zacieśniona. W mojej wizji rozwoju Legii to bardzo ważne. Przyjeżdżając do Sosnowca jako kibic Legii Warszawa czuję się jak w domu. Będziemy na pewno tę współpracę pogłębiać - mówił podczas czwartkowej wizyty w Sosnowcu Dariusz Mioduski, właściciel i prezes Legii Warszawa.

  - Współpracujemy od lat i mam nadzieję, że ta współpraca będzie jeszcze ściślejsza - dodał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.


  Legia i sosnowieckie Zagłębie od kilku lat współpracują ze sobą zarówno w kwestii szkolenia młodzieży, jak i rozgrywek seniorskich, bo do Sosnowca trafiają wyszkoleni przez Legię zawodnicy.

  - Nie zwracamy się z prośbą o zawodników, którzy byliby w Zagłębiu uzupełnieniem składu. To chłopcy, którzy mają się rozwijać, ale też pomóc Zagłębiu. Pokazuje to przykład Jakuba Araka. Dzięki niemu Zagłębie jest tu, gdzie jest i on jest tam, gdzie jest - zaznaczył Marcin Jaroszewski, prezes sosnowieckiego pierwszoligowca. Działacze z Sosnowca mają jednak nadzieję, że w przyszłości podobne transfery uda się realizować również w drugą stronę.

  - Chcemy współpracować z Zagłębiem niezależnie od tego, czy będzie grało w I lidze, czy w ekstraklasie. Ta współpraca ma mieć szerszy wymiar niż wypożyczanie zawodników do Zagłębia - podkreślał Mioduski, który chwalił kompleks sportowy przy ul. Kresowej, na którym piłkarskie szlify zdobywają młodzi zawodnicy z akademii Zagłębia.

  Również w czwartek sosnowiczanie wznowili zajęcia treningowe. W sobotę Zagłębie zagra pierwszy sparing z Sarmacją Będzin (z okazji 100-lecia tego klubu), a w środę z GKS-em Tychy. Po zaplanowanym na 1 lipca test meczu z Karpatami Lwów drużyna wyjedzie na zgrupowanie do Wodzisławia Śląskiego.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama