Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:4 Trzecia porażka Zagłębia, fatalna pierwsza połowa RELACJA

Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:4
Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica 1:4 Piotr Krzyżanowski
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali w Legnicy w Miedzią 1:4. Do przerwy było 0:3. To trzecia porażka podopiecznych Dariusza Banasika w tym sezonie. Goście pierwszy strzał na bramkę Miedzi oddali dopiero w 53 minucie!

Kibice jeszcze na dobre nie zasiedli wygodnie na trybunach a gospodarze już prowadzili 1:0. Na strzał z dystansu w 3 min. zdecydował się Wojciech Łobodziński, piłka po drodze odbija się od Rafała Makowskiego i wpada w okienko bramki Zagłębia. Na drugą bramkę gospodarze nie musieli długo czekać. W 25 min. po zagraniu piłki ręką w polu karny Arkadiusza Jędrycha podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Słowak Jakub Vojtus. Przed przerwą gospodarze jeszcze raz umieścili piłkę w siatce Dariusza Kudły.

Co na to piłkarze Zagłębia? Sosnowiczanie sprawiali wrażenie jakby po raz pierwszy grali w takim ustawieniu, byli bezradni, sparaliżowani, nie mieli pomysłu na grę. Goście w pierwszej połowie nie zagrozili bramce Pawła Kapsy, pierwszy strzał na bramkę Miedzi oddali dopiero w 52 minucie!

Trener Dariusz Bansik, choć jego zespół do przerwy przegrywał 0:3, zachowywał duży spokój. W przerwie dokonał jednej zmiany, co nie mogło wpłynąć na poprawę gry jego zespołu. Sosnowiczanie stanęli jednak przed szansą strzelenia bramki. Po błędzie Grzegorza Bartczaka oko w oko z bramkarzem z Legnicy stanął Nawotka. Wypożyczony z Legii zawodnik nie popisał się i zmarnował znakomita okazję.

Potem była wymiana ciosów. Zagłębie w końcu dopięło swego, strzeliło bramę, ale kilkanaście sekund później Kudła znowu musiał wyjmować piłkę z siatki i ostatecznie – po szalonym meczu, zwłaszcza w drugiej połowie – Miedź wygrała 4:1.

Zagłębie przegrało w Legnicy, ale to nie koniec fatalnej passy. Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała sosnowiczan za zachowanie kibiców podczas pucharowego meczu z Koroną Kielce grzywną 3 tys. zł. Dodatkowo nałożono zakaz organizacji wyjazdu kibiców w dwóch meczach Pucharu Polski.

Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:0)

1:0 Wojciech Łobodziński (3),
2:0 Jakub Vojtus (25-karny),
3:0 Omar Santana (43),
3:1 Mateusz Cichocki (74),
4:1 Wojciech Łobodziński (75)
Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław)\
Żółte kartki: Augustyniak, Bartkowiak - Kudła, Wrzesiński, Sulewski.

Miedź Kapsa - Bartczak, Bożić, de Amo, Adu Kwame - AugustyniakI, Garguła (81. Egerszegi) - BartkowiakI (77. Żyliński), Santana (68. Marqui-tos), Łobodziński - Vojtus. Trener: Dominik Nowak

Zagłębie Kudła - SulewskiI, Jędrych, Najemski (46. WrzesińskiI), Udovicić (65. Cristovao)- Makowski, Cichocki - Nawotka (77. Mularczyk), Nowak, Banasiak - Lewicki.. Trener: Dariusz Banasik.

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Największe absurdy Śląska i całej Polski. Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Można się o tym przekonać odwiedzając Silesia City Center. Na Placu Słonecznym powstało sportowo-rekreacyjne centrum rozrywki o nazwie Silesia Summer Park. Na jego terenie znajduje się wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy: pole do mini golfa, boisko do streetballu, ścianka wspinaczkowa, a także park linowy dla najmłodszych w formie małpiego gaju.