Zagłębie Sosnowiec - MKS Kluczbork 4:0. Pogrom na Ludowym. Zagłębie liderem I ligi!

Patryk Trybulec
10.09.2016  sosnowieczaglebie sosnowiec-mks kluczborklucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** zaglebie sosnowiec-mks kluczbork
10.09.2016 sosnowieczaglebie sosnowiec-mks kluczborklucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** zaglebie sosnowiec-mks kluczbork Lucyna Nenow / Polska Press
Zagłębie Sosnowiec koncertowo pokonało MKS Kluczbork 4:0 i zameldowało się na szczycie tabeli I ligi. Dwa gole na Stadionie Ludowym zdobył Łukasz Matusiak, a po jednym trafieniu dołożyli Robert Bartczak i Martin Pribula.

MKS Kluczbork do tej pory był jednym z najbardziej niewygodnych rywali Zagłębia Sosnowiec. W sobotni wieczór drużyna trenera Jacka Magiery przełamała złą passę z tym rywalem i w końcu odniosła przekonywujące zwycięstwo

Mimo, że statystyki bezpośrednich potyczek nie przemawiały na korzyść gospodarzy, to jednak oni jako wiceliderem tabeli stawiani byli w roli faworyta. Pierwsze minuty pokazały, że tym razem powinno odbyć się już bez niespodzianek i to Zagłębie faktycznie odniesie gładkie zwycięstwo. Sosnowiczanie grali przyjemnie dla oka i zepchnęli gości do defensywy. Przewagi nie potwierdzili jednak golem i z czasem inicjatywę przejął Kluczbork, który coraz śmielej zapędzał się pod bramkę Jakuba Szumskiego. Powtórce z poprzednich potyczek z ekipą z opolszczyzny w porę zapobiegł Łukasz Matusiak, który właściwie bez rozbiegu huknął na bramkę goście po sprytnie rozegranym rzucie wolnym, przełamał ręce Oskara Pogorzelca i to Zagłębie schodziło na przerwę w lepszym humorze.

Druga połowa rozpoczęła się od trafienia w poprzeczkę Vamara Sanogo, który wciąż czeka na swojego pierwszego gola dla Zagłębia.

Tymczasem po przerwie kolejną dobrą zmianę dał Robert Bartcza, który potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund, żeby strzałem głową podwyższyć prowadzenie swojego zespołu. To był jednak dopiero początek jego świetnego występu, bo chwilę później jego świetne podanie na gola zamienił Martin Pribula. 20-latek wypożyczony z Legii Warszawa asystą zabłysnął także przy czwartym golu, gdy ostre strzelanie na Ludowym zakończył ten, który je rozpoczął, czyli Łukasz Matusiak.

Dzięki wygranej sosnowiczanie przynajmniej do niedzieli będą liderem I ligi. Pozostaną nim na dłużej, jeśli tylko Wigry Suwałki nie wygrają z Pogonią Siedlce.

Zagłębie Sosnowiec – MKS Kluczbork 4:0 (1:0)
1:0 Łukasz Matusiak (42), 2:0 Robert Bartczak (57), 3:0 Martin Pribula (64), 4:0 Łukasz Matusiak (78)
Zagłębie Szumski (46. Fabisiak) – SierczyńskiŻ, Najemski, Markowski, Udovicić – Ryndak (56. Bartczak), Matusiak, Dudek (83. Mularczyk), Nowak, Pribula – Sanogo.
MKS Pogorzelec – Orłowicz, Kursa Ż, Brodziński, Nitkiewicz – Szewczyk (68. Kubiak), Niziołek, Tunkiewicz (61. Gądek), Swędrowski, Olszewski – Kowalczyk (80. Setla).
Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola).