Wielkie emocje w drugiej połowie. NMC Górnik zabrze pokonał Wybrzeże Gdańsk

Agata Zielińska
Choć piłkarze ręczni Gónika Zabrze prowadzili już z rywalem siedmioma bramkami, niewiele zabrakło do dogrywki, a nawet porażki w regulaminowym czasie. Ostatecznie punkty zostają jednak w Zabrzu.

Szczypiorniści Górnika Zabrze bardzo dobrze rozpoczęli środowe spotkanie. Na skrzydle szalał Buszkow, gole na swoim koncie zapisywali też Sluijters i Tomczak. Ich postawa połączona z niezłą obroną pozwoliła na budowanie przewagi, która tuż po upływie dwudziestu minut wynosiła siedem trafień (14:7). Do zakończenia pierwszej połowy gdańszczanom udało się odrobić zaledwie jedną bramkę.

Mogło się wydawać, że Górnik mecz ma pod kontrolą. Nic bardziej mylnego. Mecz pod kątem emocji na trybunach obserwowały kamery telewizji Discovery. Zawodnicy Górnika zadbali o podgrzanie atmosfery i po upływie 40 minuty meczu zafundowali kibicom zgromadzonym w hali przy Wolności prawdziwy horror. W kwadrans pozwolili gościom na odrobienie strat. W 55. minucie po trafieniu Huberta Korneckiego Wybrzeże traciło bowiem do gospodarzy zaledwie jedną bramkę. Przyjezdni mieli chwilę później także szansę na wyrównanie, na drodze stanął im jednak Martin Galia, broniąc piłkę zmierzającą do jego bramki. Na dwubramkowe prowadzenie wyprowadził Górnika Jurij Gromyko, po czym kolejną świetną interwencją popisał się Galia. Przewagę udało się zabrzanom utrzymać już do końcowej syreny i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Kolejne spotkanie NMC Górnika to mecz w ramach trzeciej rundy pucharu EHF. Zabrzanie 20 listopada zagrają na wyjeździe z fińskim Riihimäki Cocks.

NMC Górnik Zabrze – Wybrzeże Gdańsk 30:28 (20:14)

Górnik: Kornecki, Galia – Niedośpiał, Daćko 4, Tomczak 5, Kryński 1, Gromyko 1 , Sluijters 8, Buszkow 7, Gliński 2, Adamuszek 2.

Wybrzeże: Suchowicz, Pieńczewski – Oliveira 8, Podobas, Skwierawski, Kornecki 3, Rogulski 6, Kondratiuk 4, Wróbel 2, Kostrzewa 5.