Zabrzański pogrom z dziwnym rozluźnieniem w tle

Agata Zielińska
Piłkarze ręczni Górnika odnieśli już drugie ligowe zwycięstwo. Po pokonaniu Zagłębia Lubin tym razem nie dali szans Chrobremu fot. maciej gapiński
Drugie ligowe zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Górnika Zabrze. Tym razem czternastoma bramkami pokonali Chrobrego Głogów.

Zabrzanie po pierwszym zwycięstwie na inaugurację rozgrywek superligi nie byli do końca zadowoleni ze swojej gry. Przed meczem z Chrobrym też liczyli na maksymalną zdobycz punktową, ale wywalczoną w lepszym stylu. W zespole gości widoczny jest brak Bartosza Jureckiego (transfer do Azotów Puławy) i Tomasza Rosińskiego (zakończył karierę). Jak na faworyta przystało zabrzanie świetnie weszli w mecz. Po dziesięciu minutach mieli wypracowaną siedmiobramkową przewagę, w kolejnych minutach starali się ją powiększyć. Jednak tuż przed upływem 20. minuty coś w grze ofensywnej Górnika się zacięło.

- Świetnie weszliśmy w mecz, wszystko układało się po naszej myśli, ale nagle przyszło rozluźnienie, przestój w grze - oceniał Marek Daćko, obrotowy Górnika.

Gospodarze zeszli z parkietu na przerwę prowadząc dwoma bramkami.

- W szatni powiedzieliśmy sobie kilka słów, wyszliśmy zmotywowani na drugą połowę i była to już całkowita dominacja z naszej strony - dodał Daćko.

Górnik na początku drugiej części meczu pozwolił gościom na doprowadzenie do remisu, jednak chwilę później rozpoczął pewny marsz ku zwycięstwu. Rywale nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonym piłkarzom gospodarzy.

Wysoki wynik spowodował, że Mariusz Jurasik wysłał w końcówce na parkiet dwóch należących do grupy najmłodszych zawodników Patryka Glucha i Tomasza Łukawskiego.

- Cieszę się z kolejnego zwycięstwa, nie wiem jednak czy wynik dobrze odzwierciedla przebieg tego meczu - skomentował rozmiary zwycięstwa trener zabrzan.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 41:27 (19:17)

Górnik Kornecki, Galia, Kicki - Gluch 1, Daćko 8, Tomczak 9, Kryński 3, Gromyko 2, Sluijters 1, Łukawski 1, Buszkow, Gliński 1, Fąfara 2, Ścigaj 3, Adamuszek 10, Pluczyk. Trener: Mariusz Jurasik

Pozostałe mecze Meble Wójcik Elbląg - Vive Tauron Kielce 20:26 (), Sandra Spa Pogoń Szczecin - Azoty Puławy(23:33 (), Orlen Wisła Płock - Stal Mielec 37L18 (18:8) , MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 27:20 (14:12), Zagłębie Lubin - RC Legionowo 34:23 (17:14), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Wybrzeże Gdańsk 25:28 (10:19)