Piłka ręczna: Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk 33:25 [GALERIA]

Kibice w Zabrzu cieszyli się w sobotę z kolejnego zwycięstwa Górnika w PGNiG Superlidze Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W sobotnim meczu PGNiG Superligi piłki ręcznej Górnik Zabrze pokonał u siebie Wybrzeże Gdańsk 33:25 (13:16). Zobacz statystyki oraz galerię zdjęć z tego spotkania.

Górnik przystąpił do sobotniego meczu w roli zdecydowanego faworyta, ale początkowo w Zabrzu pachniało niespodzianką. Goście z Gdańska lepiej weszli w mecz i do przerwy prowadzili na Górnym Śląsku trzema bramki. W drugiej połowie gospodarze wzięli jednak sprawy w swoje ręce. Decydującą część meczu wygrali w stosunku 20:9, dzięki czemu w końcówce ich zwycięstwo było już niezagrożone.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w barwach Górnika był Michał Adamuszek, który zdobył 10 bramek, a 7 trafień dorzucił Bartłomiej Tomczak. Podopieczni trenera Rastislava Trtika mają na swoim koncie 13 zwycięstw i 1 porażkę, dzięki czemu z 45 punktami zajmują drugie miejsce w tabeli grupy granatowej PGNiG Superligi. Zabrzanie ustępuję jedynie ekipie PGE Vive Kielce, która ma na swoim koncie 51 punktów.

NMC Górnik Zabrze – Wybrzeże Gdańsk 33:25 (13:16)
NMC Górnik: Kornecki, Galia – Gluch 2, Daćko 5, Fąfar, Tomczak 7, Gromyko, Sluijters 2, Tatarincew, Gliński 4, Gogola 1, Tokaj, Bąk 2, Adamuszek 10. Trener: Rastislav Trtik

Kary: 4 minuty (Daćko, Bąk)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski – Podobas, Bednarek 1, Komarzewski, Pieńczewski, Sulej 1, Rogulski 3, Prymlewicz 10, Papaj 1, Kondratiuk 3, Wróbel 3, Adamczyk 3. Trenere: Marcin Lijewski

Kary: 14 minut (Bednarek 2, Sulej 1, Rogulski 2, Wróbel, Adamczyk)