Polska ma brązowy medal w Pjongczang 2018. Skoki narciarskie: Polacy na 3. miejscu w konkursie drużynowym! Zdecydował ostatni skok Stocha

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot zajęli 3. miejsce w Pjongczangu w drużynowym konkursie skoków Paweł Relikowski
Polscy skoczkowie pierwszy raz w historii zdobyli medal igrzysk olimpijskich w konkursie drużynowym. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot zajęli 3. miejsce Pjongczangu. Wygrali Norwegowie przed Niemcami, którzy byli lepsi od Polaków tylko o 3,3 pkt.

Skoki narciarskie Pjongczang 2018. Polska z brązowym medalem w konkursu drużynowego. Zdecydował ostatni skok Stocha.

Tak cieszyła się rodzina Stefana Huli w Szczyrku:

Polska weszła do grupy finałowej z trzeciego miejsca. Tylko po pierwszym skoku Macieja Kota na 129,5 m na Biało-Czerwoni byli na czwartej pozycji, przed Słowenią, a za Austrią, Niemcami i Norwegami. Norwegom prowadzenie dał Daniel Andre Tande – 136 m.

W drugiej grupie skakał Stefan Hula, który osiągnął 130 metrów. Dzięki temu Polacy wyprzedzili Austriaków. Nadal prowadzili Norwegowie przed Niemcami.

Klasę pokazał Dawid Kubacki, który miał 138,5 m, co dało zwiększenie przewagi nad Austrią i zbliżenie się do drugich Niemców (strata tylko 0,2 pkt) Kubacki wygrał indywidualnie trzecią grupę!

Kamil Stoch pokazał moc skacząc 139 metrów. Odpowiedź Andreasa Wellingera to 140 m. Roberta Johansson miał 137 m i Norwegowie utrzymali prowadzenie.

Przed rundą finałową sytuacja wyglądała tak: 1. Norwegia - 545,9 pkt, 2. Niemcy - 543,9, 3. Polska - 540,9, 4. Austria - 493,7, 5. Słowenia - 492,4, 6. Japonia - 475,5, 7. Olimpijczycy z Rosji - 409,6, 8. Finlandia - 397,5.

Z konkursu odpadły 9. USA – 377,2 pkt., 10. Czechy – 370,1 , 11. Włochy – 364,5, 12. Korea Południowa – 274,5.

Po pierwszej grupie rundy finałowej Słowenia wyprzedziła Austrię. Prowadziła Norwegia, przed Niemcami i Polską. Kot skoczył 133 m. Tande poszybował na 140,5.

Kiedy Hula poleciał na 134 metr polska drużyna wskoczyła na drugie miejsce! Austriacy wrócili na czwarte miejsce.
Dawid Kubacki miał 135,5 m. Richard Freitag skoczył 134,5 m. Polacy dalej byli na drugim miejscu.

Norwegowie mieli już taką przewagę, że pod znakiem zapytania był tylko skład reszty podium. O srebro przyszło walczyć Stochowi z Wellingerem. Niemiec miał 134,5 m. Tyle samo skoczył Stoch i… Polska w ostatnim skoku spadła na trzecie miejsce. Był niedosyt, bo Biało-Czerwoni przegrali tylko o 3,3 pkt.