Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia 2:3 [RELACJA, ZDJĘCIA] Wielkie emocje w Jastrzębiu

Paweł Gabriel
Wielkie siatkarskie widowisko zobaczyli licznie zgromadzeni na hali w Jastrzębiu-Zdroju kibice. Siatkarski hit należał do Asseco Resovii Rzeszów, która pokonała Jastrzebski Węgiel 3:2.

Mecz lepiej rozpoczęli goście. Szybko zbudowali dwupunktowe prowadzenie, które konsekwentnie utrzymywali. Przy stanie 7:9 na zagrywkę poszedł Maciej Muzaj. Silny serwis i skuteczna gra w kontrataku pozwoliła wyjść jastrzębianom na prowadzenie 10:9. Od tego momentu lepiej zaczęli grać siatkarze z Rzeszowa. Skuteczna gra w bloku i błędy jastrzębian na siatce doprowadziły do wyniku 12:15. W ekipie gości brylowali Jakub Jarosz i Thibault Rossard, natomiast as Jastrzębskiego Węgla Salvador Oliva miał duży problem ze skuteczną grą. Przy wyniku 14:21 na parkiecie pojawił się Damian Boruch, zmieniając Wojciecha Sobalę. Atakując piłkę przechodzącą siatki dotknął Jakub Jarosz. Jastrzębianie dostali wiatru w żagle i rozpoczęli pogoń, niwelując stratę do czterech punktów. Serię gospodarzy próbował przerwać trener Resovii, prosząc o czas. Końcówka pierwszej partii należała do gospodarzy, którzy doprowadzili do stanu 23:24. To jednak nie wystarczyło, a seta zakończył Lushtaku, zagrywając piłkę w aut.

Drugiego seta w szóstce gospodarzy rozpoczęli Jason De Rocco i Damian Boruch. Podobnie jak w pierwszej partii, na dwupunktowe prowadzenie szybko wyszła Resovia. Chwilowe przebłyski dobrej gry gospodarzy nie robiły wrażenia na Resovii, która konsekwentnie powiększała swoją przewagę (7:11). Słabą skuteczność w ataku miały dwie największe armaty gospodarzy: Maciej Muzaj (zaledwie 29%) i Salvador Oliva. W zespole Resovii zaś, do dobrej gry w ataku atomową zagrywkę dołożył Thibault Rossard. Gospodarze nie potrafili nabrać rozpędu, co zaowocowało wysokim prowadzeniem pewnie grających rzeszowian (12:20). Resovia nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł gospodarzom i pewnie zwyciężyła w drugim secie 25:18.

Początek trzeciego seta zapowiadał wyrównane widowisko. Na tablicy wyników widniał remis 8:8, jednak wówczas nieskutecznie zaatakował piłkę Maciej Muzaj, a następnie zablokowany został Oliva (8:11). O czas poprosił Mark Lebedew, który wyraźnie pomógł jastrzębianom. Dobry serwis kubańskiego przyjmującego i znakomite ataki ze środka Damiana Borucha doprowadziły do remisu 12:12. Kiedy wydawało się, że Resovia znów zbudowała bezpieczną przewagę, znakomicie w bloku zaczęli radzić sobie gospodarze tego spotkania (17:16). Do skutecznej gry wrócił Salvador Oliva, który kończył ataki nawet przy potrójnym bloku Asseco Resovii. Dokładając do tego mocny serwis, wyprowadził swój zespół na trzypunktowe prowadzenie 22:19. Gospodarze nie oddali prowadzenia do końca seta, którego skutecznym atakiem zakończył Rodrigo Quiroga.

Czwartego seta od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, wysuwając się na prowadzenie 4:1. Do skutecznej gry wrócił atakujący Jastrzębskiego Węgla Maciej Muzaj, a swoje trzy grosze dokładali środkowi, których coraz częściej wykorzystywał Lukas Kampa. Resovia wyraźnie obniżyła loty w ataku, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Do znakomitej wymiany doszło przy stanie 21:15, którą ostatecznie wygrała drużyna z Rzeszowa. Jastrzębie nie oddało wysokiego prowadzenia do końca seta i doprowadziło do tie-breaka.

Piąta partię od skutecznego ataku z szóstej strefy rozpoczął Kubańczyk Oliva. Proste błędy doprowadziły jednak do dwupunktowego prowadzenia Resovii (2:4). W grze jastrzębian wróciły koszmary z pierwszych dwóch setów, a rzeszowianie, prowadząc w piątym secie już 8:4, nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Konsekwentnie budowali swoją przewagę i doprowadzili do zwycięstwa 15:8 i w całym meczu 3:2.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu otrzymał Jakub Jarosz.

Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów 2:3 (23:25, 18:25, 25:21, 25:19, 8:15)
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Muzaj, Quiroga, Oliva, Kosok, Sobala, Popiwczak (libero) oraz: De Rocco, Ernastowicz, Lushtaku, Strzeżek, Turski

Resovia Rzeszów: Lemański, Tichacek, Jarosz, Rossard, Śliwka, Możdżonek, Rusek (libero) oraz: Masłowski, Kędzierski, Krastins