Liga Narodów: Rosja - Polska 3:1. Jeden Kurek to za mało na Rosjan

Bartosz Kurek zdobył 23 pkt, ale sam nie był w stanie pokonać Rosjan
Bartosz Kurek zdobył 23 pkt, ale sam nie był w stanie pokonać Rosjan fot. fivb.org
W meczu otwierającym turniej finałowy Ligi Narodów w Lille Polacy przegrali z Rosjanami 1:3. W czwartek nasz zespół zagra z USA i tylko zwycięstwo przedłuży nasze nadzieje na awans do półfinału LN.

Turniej Final Six odbywa się na piłkarskim obiekcie Stade Pierre Mauroy, na którym na co dzień gra francuski zespół Lille OSC. Jego trybuny mogą pomieścić 50 tys. kibiców, na mecze LN przygotowano 15 tys, miejsc, ale spotkanie siatkarzy Polski i Rosji oglądało znacznie mniej widzów. Sporą ich część stanowili nasi fani, którzy głośno dopingowali Biało-Czerwonych.

Podopieczni trenera Vitala Heynena w tej edycji Ligi Narodów pokonali już w Krakowie Rosjan 3:0, ale mecz w Lille zaczęli słabo. Nasi siatkarze fatalnie serwowali i kiepsko przyjmowali zagrywkę rywali popełniając aż 10 własnych błędów.

Sborna pierwszą partię wygrała 25:18, a my dodatkowo straciliśmy Mateusza Bieńka. Środkowy ZAKSY na wtorkowym treningu w Lille nabawił się urazu kolana. Wczoraj próbował jeszcze grać wychodząc w pierwszej szóstce, ale zszedł z boiska już w pierwszym secie.

Druga partia była bardziej zacięta. Rosjanie co prawda prowadzili mając najmocniejszy punkt w osobie atakującego Zenitu Kazań Maksima Michajłowa, ale nasi nie pozwolili im odskoczyć na więcej niż 1-2 pkt. W naszym zespole błyszczał Bartosz Kurek, lecz ostatecznie przegraliśmy 23:25, a seta zakończył atak ze środka Dmitrija Muserskiego.

W trzecim secie Polacy wre-szcie zagrali tak jak tego oczekiwali nasi kibice. Biało-Czerwoni szybko objęli prowadzenie 8:4, a później utrzymywali bezpiecz-ny dystans. Świetnie grał Kurek, a w ataku wspierał go Artur Szal-puk. Skutecznymi blokami popisywał się Jakub Kochanowski.

Niestety w czwartej partii wszystko wróciło do normy. Mistrzowie Europy dominowali w niej wyraźnie, a ataki Dmitrija Wołkowa były dla Polaków nie do zatrzymania.