Siatkarze BBTS Bielsko-Biała potrzebują czasu

  Siatkarze BBTS Bielsko-Biała potrzebują czasu

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ostatni sezon siatkarze BBTS Bielsko-Biała zakończyli na 12. miejscu

  Ostatni sezon siatkarze BBTS Bielsko-Biała zakończyli na 12. miejscu ©Dariusz Śmigielski

  W nowym sezonie siatkarzy BBTS Bielsko-Biała poprowadzi Miroslav Palugt, który jest równocześnie trenerem Słowacji
  Ostatni sezon siatkarze BBTS Bielsko-Biała zakończyli na 12. miejscu

  Ostatni sezon siatkarze BBTS Bielsko-Biała zakończyli na 12. miejscu ©Dariusz Śmigielski

  Wkrótce ruszą przygotowania zespołów PlusLigi do nowego sezonu, który rozpocznie się w październiku. Większość ma już skompletowane składy, inni jeszcze mają kilka wolnych pozycji.

  - Szukamy przyjmującego, być może zakontraktujemy także jeszcze środkowego - mówi Bogdan Lindert, dyrektor BBTS Bielsko-Biała.

  W 12. zespole ostatniego sezonu PlusLigi doszło do sporych zmian kadrowych. Nowym szkoleniowcem BBTS został Słowak Miroslav Palgut, który będzie łączył to stanowisko z prowadzeniem reprezentacji Słowacji. Palgut, który zastąpił Krzysztofa Stelmacha pracował już w naszej siatkarskiej elicie będąc asystentem trenera Igora Prielożnego w Jastrzębskim Węglu.

  - Dlatego kiedy dostałe propozycję z Bielska-Białej długo się nie wahałem - mówi nowy szkoleniowiec. - Każdy szkoleniowiec chciałby prowadzić drużynę w polskiej ekstraklasie, to wielkie wyzwanie i zaszczyt. Myślę, że zostanę w Polsce dłużej niż rok, chciałbym osiągnąć z BBTS-em dobre wyniki - dodaje Palgut.

  Po ostatnim sezonie w klubie pozostali przyjmujący - Krzysztof Modzelewski i Kamil Kwasowski, atakujący - Paweł Gryc i Bartosz Janeczek, środkowy Wojciech Siek oraz libero Łukasz Koziura. Do zespołu dołączyli dwaj rozgrywający Dymtro Storozyłow (Ukraina) i Krzysztof Bieńkowski, przyjmujący Adam Bartos (Czechy), środkowi Mariusz Gaca i Bartłomiej Grzechnik, wrócił także libero Przemysław Czauderna.

  - Szkoda, że nie udało się zatrzymać u nas najlepiej punktującego zawodnika Sergieja Kapelusa - żałuje dyrektor Lindert. - Jest sporo zmian, dlatego zespół będzie potrzebował trochę czasu na zgranie - uważa dyrektor BBTS.

  Oprócz Kapelusa z Bielskie-Białą pożegnali się Bartłomiej Neroj, Grzegorz Pilarz, Mateusz Sacharewicz, Marcin Wika, Kandadyjczyk Dan Lewis oraz Ukrainiec Dmytro Bogdan.

  Bielszczanie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 2 sierpnia. Po miesiącu zajęć będą gospodarzami międzynarodowego turnieju „Beskidy”, a potem wezmą udział jeszcze w turniejach w Jarocinie, Zawierciu i Katowicach.

  - Na razie trudno prognozowa na co będzie stać zespół w ligowych rozgrywkach, ale chcielibyśmy zmieścić się w czołowej dziesiątce - zapowiada dyrektor Linder.

  *Transformersy zniszczą Katowice. Tak to ma wyglądać ZDJĘCIA
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo