Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel 1:3 [ZDJĘCIA] Jastrzębianie wyrównali stan ćwierćfinałowej rywalizacji i wciąż mają szansę na medal

Trefl Gdańsk przegrał z Jastrzębskim Węglem 1:3
Trefl Gdańsk przegrał z Jastrzębskim Węglem 1:3 fot. karolina misztal / polska press/dziennik baltycki
Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zrewanżowali się Treflowi Gdańsk za porażkę w Jastrzębiu i w sobotni wieczór pokonali na wyjeździe gdańszczan 3:1. W ćwierćfinałowej rywalizacji Trefla i Jastrzębskiego Węgla jest remis 1:1 i o tym, która z tych drużyn zagra o medale zadecyduje niedzielne spotkanie, które również odbędzie się nad morzem,

Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel ćwierćfinał PlusLigi

Trefl wygrał pierwszy mecz w Jastrzębiu 3:1 i w Gdańsku wszyscy uważali, że w sobotni wieczór gospodarze postawią kropkę nad "i" przypieczętowując swój awans do półfinału PlusLigi. Pierwsza partia faktycznie zdawała się wskazywać na taki scenariusz, bo gdańszczanie po zaciętym boju wygrali ją 25:23.

Decydujący dla losów spotkania był drugi set. Trefl prowadził w nim już 19:15, ale podopieczni Ferdinando De Giorgiego ani myśleli się poddawać. Doprowadzili do remisu 23:23, a później w dramatycznej końcówce wygrali tę partię na przewagi 29:27.

10-minutowa przerwa nie wybiła gości z rytmu, Jastrzębianie poszli za ciosem i trzeciego seta wygrali dość gładko 25:17.

W czwartej partii Jastrzębski Węgiel szybko uzyskał sporą przewagę 16:9, ale w końcówce Trefl odrobił część strat doprowadzają do stanu 22:20. Na szczęście na więcej goście nie pozwolili gdańszczanom. Jastrzębianie wygrali sera 25:21 i całe spotkanie 3:1.

Decydujący mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 20 w Gdyni. Transmisja spotkania Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 1:3 (25:23, 27:29, 17:25, 21:25)