Zawiercie: Historyczna wygrana siatkarzy [ZDJĘCIA]

Paulina Musialska
Aluron Virtu Warta Zawiercie po raz pierwszy w swojej historii wygrał z KPS Siedlce. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W piątek (27.01) Aluron Virtu Warta Zawiercie podjął czwartą drużynę tabeli I ligi siatkówki mężczyzn, czyli KPS Siedlce.

Pierwszy set miał bardzo wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie chciała doprowadzić do sytuacji, w której rywal "odskoczy" na kilka punktów. Jako pierwsi piłkę setową mieli przyjezdni, ale zawierciański zespół nie odpuszczał i doprowadził do wyrównania. Obie drużyny popełniały błędy m.in. w zagrywce. W ten sposób przedłużał się pierwszy set. Więcej "zimnej krwi" w końcówce partii zachowali siatkarze z Siedlec, którzy wygrali 32:34.

Druga partia to dominacja zawodników Aluron Virtu Warty Zawiercie. Dobra gra blokiem, niezłe przyjęcie oraz ataki z środka pozwoliły na szybkie wypracowanie kilku punktów przewagi. Zawiercianie drugą partię wygrali różnicą sześciu punktów (25:19).

Sporo emocji dostarczył natomiast trzeci set. W ataku skuteczny był Piotr Łukasik, dzięki czemu KPS Siedlce zdołało wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Zawiercianie przez długi czas nie mieli pomysłu na zatrzymanie swoich przeciwników. W końcówce partii udało im się przywrócić grę na właściwe tory i doprowadzili do wyrównania wyniku (23:23). Duża w tym zasługa m.in. dobrej zagrywki Adama Sobolewskiego. Ostatecznie "górą" w trzecim secie byli zawodnicy z Zawiercia, którzy pokonali rywali 26:24.

Pokonani w trzecim secie siatkarze z Siedlec kompletnie nie radzili sobie w kolejnej odsłonie spotkania. Zawiercianie błyskawicznie wypracowali bezpieczną przewagę. Set zakończył wygraną gospodarzy, 25:14. Tym samym Aluron Virtu Warta Zawiercie wygrali w całym spotkaniu 3:1.

MVP spotkania został wybrany Kacper Popik.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - KPS Siedlce 3:1 (32:34, 25:19, 26:24, 25:14)