GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3 ZDJĘCIA Katowiczanie nie odczarowali Spodka

GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3
GKS Katowice - PGE Skra Bełchatów 0:3 Lucyna Nenow
Siatkarze GKS Katowice po raz czwarty w tym sezonie grali w Spodku i po raz czwarty doznali porażki ulegając PGE Skrze Bełchatów 0:3. Występy w legendarnej hali wyraźnie zespołowi trenera Piotra Gruszki nie służą.

W środę podopieczni Piotra Gruszki sprawili ogromną sensację pokonując na wyjeździe mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle i sprawiając urodzinowy prezent trenerowi. W piątek katowiczanie grali z wicemistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów i gładko przegrali.

Bełchatowianie przerwali serię pięciu zwycięskich meczów GKS. Trzy tysiące widzów zgromadzonych w Spodku obejrzało czwartą porażkę katowiczan w tej hali. W dwóch pierwszych setach gospodarze toczyli wyrównany bój z uczestnikiem Ligi Mistrzów, ale w końcówce każdej z partii przydarzały im się serie prostych błędów, z których skwapliwie korzystali goście.

W pierwszym secie Skra zdobyła pięć punktów pod rząd, a o jej wygranej przesądziły kąśliwe zagrywki rezerwowego Grzegorza Łomacza. Rozgrywający kadry został zresztą wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. W drugiej partii pomogli jej gracze GKS autowymi atakami. Ostatnia partia to już była wyraźna dominacja bełchatowian.

GKS Katowice – PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 23:25, 18:25)

GKS Katowice Komenda, Quiroga, Kohut, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Sobański, Witczak, Fijałek.