Ważne
  Siatkarze już rozpoczęli ładowanie akumulatorów

  Siatkarze już rozpoczęli ładowanie akumulatorów

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na pierwszym treningu trener Piotr Gruszka miał 11 zawodników

  Na pierwszym treningu trener Piotr Gruszka miał 11 zawodników ©Fot. MARZENA BUGAŁA- AZARKO

  W powiększonej do 16 zespołów PlusLidze siatkarzy zagra pięć zespołów z naszego regionu. Po raz pierwszy w siatkarskiej elicie występować będzie GKS Katowice
  Na pierwszym treningu trener Piotr Gruszka miał 11 zawodników

  Na pierwszym treningu trener Piotr Gruszka miał 11 zawodników ©Fot. MARZENA BUGAŁA- AZARKO

  Większość zespołów PlusLigi już rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. Najwcześniej z naszych zespołów wystartował AZS Częstochowa, po niedzieli zajęcia wznowi MKS Będzin.

  Najpierw badania i dogrywanie wszystkich spraw organizacyjnych, a wczoraj pierwszy oficjalny trening. Tak wyglądały pierwsze dni przygotowań beniaminka PlusLigi.

  - Wreszcie ruszyliśmy - z uśmiechem zakomunikował Piotr Gruszka.
  - Do końca sierpnia będziemy trenować dwa razy dziennie, weekendy będziemy mieli wolne. Kadrę praktycznie mamy zamkniętą, czekamy na przyjazd Ukraińca Serhija Kapelusa, którego zatrzymały sprawy wizowe i Belga Gerta van Walle.

  Na pierwszym treningu zawodników powitał prezes GKS Wojciech Cygan.

  - Dla wszystkich jest to duże wyzwanie, rozpoczynamy realizować nasz projekt budowy wielkiej GieKSy - mówił prezes.

  Trener Gruszka miała do dyspozycji 11 zawodników. Zajęcia odbyły się w hali w Szopieni-cach, gdzie katowiczanie będą rozgrywać większość ligowych spotkań.

  Podopieczni Marka Lebedewa rozpoczęli zajęcia już we wtorek. Po badaniach lekarskich i krótkim wystąpieniu szkoleniowca, drużyna odbyła lekki trening pod okiem nowego trenera od przygotowania fizycznego, Luka Reynoldsa.

  - Będziemy wchodzić w sezon bardzo powoli - podkreśla szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

  W zajęciach wzięło udział 12 zawodników. Zabrakło Amerykanina Scotta Touzinsky’ego oraz Kanadyjczyka Jasona De Rocco. - Scott musiał jeszcze dopiąć kilka spraw osobistych, natomiast Jasonowi dałem trochę więcej wolnego ze względu na to, że po sezonie ligowym brał udział w zgrupowaniach kadry narodowej - wyjaśnia trener Jastrzębskiego Węgla. Obaj zawodnicy mają dołączyć do drużyny około 20 sierpnia.

  Z kolei Lukas Kampa rozpoczął przygotowania z Jastrzębskim Węglem, ale będzie tylko przez tydzień. Później dołączy bowiem do reprezentacji Niemiec przygotowującej się do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

  Zespół z Będzina przygotowania rozpocznie dopiero 8 sierpnia, wcześniej przejdzie badania lekarskie. Wiadomo już z jakimi numerami będą występowali w PlusLidze siatkarze MKS. Swoje numery zachowali Mateusz Piotrowski (12) i Jakub Peszko (14). Na zmianę zdecydował się Paweł Stysiał. Libero zamienił piętnastkę na dziesiątkę. Najwyższy numer wybrał brazylijski atakujący Rafael Rodrigues de Aryujo - 20.

  Podobnie jak Pomarańczowi pierwszy trening otwierający przygotowania do nadchodzącego sezonu bielszczanie mieli już we wtorek. W zajęciach wzięło udział 9 graczy, później dołączył Paweł Gryc, do Bielska-Białej dojechać ma też nowy rozgrywający Dmitry Storozhylov. Od połowy sierpnia zajęcia prowadzić będzie Paweł Wrzeszcz, ponieważ pierwszy trener Miroslav Palgut wyjedzie na zgrupowanie kadry Słowacji, która przygotowuje się do kwalifikacji do mistrzostw Europy.

  I na koniec o przygotowaniach akademików, choć siatkarze AZS jako pierwsi rozpoczęli zajęcia przed nowym sezonem. Na pierwszym treningu pod okiem Michała Bąkiewicza trenowało ośmiu zawodników Tomasz Kowalski, Łukasz Polański, Stanisław Wawrzyńczyk, Michał Szalacha, Bartosz Buniak i Bartłomiej Janus oraz dwaj nowi gracze, którzy podpisali umowy z AZS - Adam Kowalski i Paweł Adamajtis. Blisko AZS jest też występujący na pozycji atakującego Adrian Szlubowski. To gracz, który zdecydował się na powrót do Częstochowy, a ma za sobą występy m.in. w lidze fińskiej, niemieckiej i słowackiej.

  Akademicy do rozgrywek PlusLigi w sezonie 2016/17 przygotowywać się będą na swoich obiektach. Po raz pierwszy o punkty drużyna zagra 1 października, w Radomiu z Czarnymi.

  *Przejmująca historia Macieja Cieśli. To o nim mówił papież Franciszek
  *Ale burza! Samochody zatopione przy M1 w Czeladzi ZDJĘCIA + WIDEO
  *Tylko szaleniec mógłby się rzucić na tego policjanta ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *Najlepsze baseny w województwie śląskim [TOP 10 BASENÓW]
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama