Sport

  Bieg dla twardzieli z Gdańska do Wejherowa. Do pokonania 80...

  Bieg dla twardzieli z Gdańska do Wejherowa. Do pokonania 80 km!

  Rafał Rusiecki

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przed zawodnikami niezwykle wymagający dystans liczący 80 km
  1/8
  przejdź do galerii

  Przed zawodnikami niezwykle wymagający dystans liczący 80 km ©Piotr Dymus/mat. prasowe

  Na trasie TriCity Trail - z Gdańska do Wejherowa - do pokonania będzie 3500 metrów przewyższeń, z czego ponad 1700 w górę. Limit czasu wynosi 13 godzin! Śmiałkowie mają bowiem do pokonania aż 80 km!
  Początek tego ultra biegu zaplanowano w niedzielę o godz. 5 w Gdańsku przy ul. Harfowej (na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego). Meta zlokalizowana będzie w Parku Miejskim w Wejherowie. Łączny dystans to 80 km!

  Ultramaraton TriCity Trail odbędzie się w tym roku po raz drugi. W pierwszej edycji wystartowały 74 osoby.

  - Nie zniechęciliśmy się, bo jako sportowcy wiemy, że na sukces składa się wiele czynników i zazwyczaj do jego osiągnięcia potrzeba czasu oraz cierpliwości. W tym roku na liście startowej mamy ponad 150 osób, co daje nam pierwsze miejsce wśród imprez ultra odbywających się na Pomorzu - mówi Piotr Książkiewicz, dyrektor zawodów.

  Na liście startowej TriCity Trail znalazł się Artur Kern, były medalista mistrzostw Polski na 5 i 10 km, aktualny rekordzista kraju na 5000m w hali.

  - W tym roku pobiegnę długi dystans TriCity Trail - 80km, głównie dlatego, że jestem z rocznika ’80 i tak chcę świętować moje urodziny. Poza tym będzie to ciekawy przerywnik w treningu do biegów na ulicy. Termin mi bardzo odpowiada, bo akurat w lipcu głównie trenuję i robię bazę pod drugą część sezonu. TriCity Trail znakomicie wpisuje się w mój plan treningowy - wyjaśnia Kern.

  W ramach TriCity Trail odbędzie się także przełajowy półmaraton, poprowadzony ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego - ze startem i metą w Parku Miejskim w Wejherowie (niedziela, godz. 9. Podczas imprezy zorganizowane będą zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 metrów do 2 km (zapisy tylko w biurze zawodów).

  Tymczasem w sobotę odbędzie się pokaz filmów - zaprezentowany zostanie m.in. dokument o wielokrotnie nagradzanym fotografie sportowym Piotrze Dymusie. Pokaz rozpocznie się o godz. 18 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie (ul. Sobieskiego 344).
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama