Chemik Police bierze wszystko! Trzecie mistrzostwo Polski z rzędu!

(sz)
PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3
PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3 Fot. Karolina Misztal
Chemik Police pokonał 3:0 PGE Atom Trefl Sopot i został mistrzem Polski. Na krajowym podwórku wywalczył w tym sezonie wszystkie możliwe trofea.

Po raz pierwszy w historii drużyna z Polic założyła na skronie potrójną koronę, czyli zdobyła w jednym sezonie Superpuchar, Puchar i mistrzostwo Polski. Więcej na krajowym podwórku nie można zdobyć. O ostatnie trofeum walczyła z PGE Atomem Trefl Sopot. Po dwóch zwycięstwach w Szczecinie potrzebowała tylko jednego sukcesu w Trójmieście. Chemik Police udowodnił wyższość już w czwartek.

Pierwszy set rozpoczął się od wymiany ciosów. Atom wyszedł na boisko naładowany energią i zanosiło się na zacięte widowisko. Mistrzowskie przyspieszenie Chemika nastąpiło przy stanie 15:15, kiedy zdobył trzy oczka z rzędu.

Sopocianki próbowały gonić i miały szansę doprowadzić do walki na przewagi, ale w tym momencie w polu serwisowym pojawiła się Katarzyna Gajgał-Anioł i posłała asa na 23:25.

Chemik nabrał wigoru i dyktował warunki od początku drugiego seta. Świetnie prezentowały się środkowe, na skrzydle dorównywała im Helena Havelkova. Na trybunach robiło się coraz ciszej, ponieważ sopocianki nie miały sposobu na zatrzymanie Chemiczek, a te zdecydowanie wygrały partię 18:25.

Policzanki wygrały rywalizację z PGE Atomem Trefl Sopot w trzech meczach. Straciły w nich tylko seta. W Ergo Arenie zatriumfowały 3:0. Zaliczkę w ostatnim secie wypracowały sobie przed drugą przerwą techniczną między innymi dzięki znakomitym obronom Pauliny Maj-Erwardt i Madelaynne Montano.

Po zdobyciu punktu na 23:25 Chemiczki mogły rozpocząć świętowanie. Była euforia i łzy wzruszenia. Policzanki kończą sezon dużym sukcesem.

Chemika Police poprowadził do mistrzostwa Polski Jakub Głuszak. Trener odebrał złoty medal w dniu 30. urodzin. W Orlen Lidze był zdecydowanie najmłodszym szkoleniowcem, a drużynę przejął w trudnym momencie, kiedy była w dołku i odpadła z Ligi Mistrzyń. Od tego czasu Chemik wygrał wszystkie mecze bez większych problemów. Generalnie od początku sezonu potknął się tylko dwukrotnie. To, że trofeum znalazło się we właściwych rękach, jest więcej niż pewne.

PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3 (23:25, 18:25, 23:25)
Chemik:
Wołosz, Werblińska, Havelkova, Gajgał-Anioł, Veljković, Montano, Zenik (l.) oraz Jagieło, Pena, Maj-Erwardt (l.).

Stan rywalizacji: 0:3.

Materiał oryginalny: Chemik Police bierze wszystko! Trzecie mistrzostwo Polski z rzędu! - Głos Szczeciński