Hiszpański finał Ligi Mistrzów. Real dołączył do Atletico [RELACJA, WIDEO,ZDJĘCIA]

Drugim finalistą Ligi Mistrzów został Real Madryt, który po bezbramkowym remisie w pierwszym meczu, u siebie pokonał skromnie Manchester City 1:0. Zespół z Madrytu zagra w finale tych prestiżowych rozgrywek po raz 14. Rywalem Królewskich na San Siro 28 maja w Mediolanie będzie Atletico Madryt.

Do składu Królewskich powrócił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk nie grał w pierwszym meczu, jego brak był widoczny. Ronaldo pauzował z powodu kontuzji mięśnia w prawej nodze także w dwóch ligowych spotkaniach.

Na Estadio Santiago Ber-nabeu CR7 znowu był sobą, ale prowadzenie Realowi dała inna gwiazda – Gareth Bale. Walijczyk mimo ostrego kąta posłał piłkę nad bramkarzem Manchesteru, ta odbiła się jeszcze od nogi Fernando, a potem od słupka i wpadła do siatki. Hiszpanie mogli grać już swobodniej, ale musieli uważać na kontry, bo stracona bramka mogłaby odebrać im marzenia o finale. Takim ostrzeżeniem była akcja The Citizens tuż przed końcem pierwszej połowy, ale strzał Fernandinho trafił w słupek. Wcześniej gola strzelił Real, jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

Po kilku minutach przewagi Królewskich na początku drugiej połowy, Anglicy złapali drugi oddech i coraz częściej gościli pod bramka Navasa. Brakowało wykończenia, a Real kontrolował przebieg wydarzeń i nie pozwolił Anglikom strzelić gola. 28 maja na San Siro znów derby Madrytu, podobnie było dwa lata temu.

Real Madryt - Manchester City 1:0 (1:0)
1:0 Fernando (20-samob.)
Pierwszy mecz: 0:0, awans: Real Madryt

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia).

Real Madryt: Navas - Carvajal, Ramos, Pepe, Marcelo, Kroos, Modrić (88. Kovavić), Isco (67. James), Bale, Rodriguez (56. Vazquez), Ronaldo.

Manchester City: Hart - Sagna, Kompany (10. Mangala), Otamendi, Clichy, Fernando, Fernandinho, De Bruyne, Yaya Toure (61. Sterling), Navas (69. Iheanacho), Aguero.

Żółte kartki: Lucas Vazquez - Kevin De Bruyne, Fernando, Nicolas Otamendi (Manchester City).