Sport

  Katarzyna Niewiadoma szósta, mistrzynią olimpijską Anna van...

  Katarzyna Niewiadoma szósta, mistrzynią olimpijską Anna van der Breggen

  AG

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Katarzyna Niewiadoma szósta, mistrzynią olimpijską Anna van der Breggen

  ©Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse

  Pochodząca z Ochotnicy Górnej Katarzyna Niewiadoma zajęła 6. miejsce w kolarskim wyścigu kobiet ze startu wspólnego w Rio de Janeiro. Niespełna 22-letnia Polka walczyła o najcenniejszy "krążek" na bardzo wymagającej, liczącej 137 km trasie, ale nie zdołała stanąć na podium. Wygrała Holenderka Anna van der Breggen.
  Katarzyna Niewiadoma szósta, mistrzynią olimpijską Anna van der Breggen

  ©Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polskapresse

  Niewiadoma jest zdecydowaną liderką naszej żeńskiej reprezentacji. Brązowa medalistka mistrzostw świata zapowiada, że da z siebie wszystko i i trzeba jej wierzyć, bo trudna i zmienna trasa wydaje się być pod nią skrojona.

  Jadąca z 25. numerem startowym Polka ma do pomocy dwie koleżanki z reprezentacji Polski Małgorzatę Jasińską i Annę Plichtę, które zrobią wszystko, aby pomóc liderce w zajęciu miejsca na podium.


  Po ponad 62 km wciąż obserwujemy samotną ucieczkę Belgijki Lotte Kopecky, za nią ze stratą 1 minuty jedzie grupa pościgowa pięciu kolarek z Anną Plichtą, a dalej niwelujący dystans peleton zawodniczek.

  Na niespełna 21 km do mety, na niezwykle wymagającym podjeździe, zaczyna tworzyć się najściślejsza czołówka zawodniczek. W pierwszej ucieczce jedzie siedem kolarek, za nimi dwie rywalki, a w kolejnym duecie mocno pedałuje nasza Katarzyna Niewiadoma.

  Polka robiła co w jej mocy, ale nie zdołała dotrzymać tempa grupie kolarek uciekających. Mistrzynią olimpijską została Anna van der Breggen, a Niewiadoma zajęła 6. miejsce.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Sportowy24 na Facebooku

   Galerie

   GOL24 na Facebooku

   Gry On Line - Zagraj Reklama