Mamy to! Vive Tauron Kielce w Final Four Ligi Mistrzów! Pokonuje Flensburg 29:28 (14:13)

Paweł Kotwica
W środę o godzinie 18.30 piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce grają w Hali Legionów rewanżowe spotkanie ćwierćfinału Ligi Mistrzów z niemieckim SG Flensburg-Handewitt. W pierwszym meczu było 28:28. Na relację na żywo z meczu zapraszamy od godziny 18.15.

Relację trzeba odświeżać - klawisz F5

KONIEC MECZU

Jeszcze nieprzygotowany rzut gości broni Sego.

59'57" - 2 minuty kary dla Michała Jureckiego.

29:28 - Lijewski!!!

Pół minuty do końca. Lijewski faulowany.

28:28 - Mahe z karnego w drugie tempo.

58'48" - 2 minuty kary dla Piotra Chrapkowskiego.

Rzut karny dla Flensburga.

Eggert w polu za bramkarza Flensburga.

58'23" - Czas dla Flensburga.

Reichmann z karnego obroniony przez Molllera, który stanął w bramce Flensburga.

Rzut karny dla Vive wywalczył Lijewski! Trzeba rzucić!

57'34" - 2 minuty kary dla Henrika Toft Hansena. Za faul na Zormanie.

2,5 minuty do końca. Kielczanie atakują.

28:27 - Lauge Schmidt.

28:26 - Jurecki!!! Indywidualnie!

Seeeeeeegooooo!!!

27:26 - Lijewski!!! Teraz bronimy!!!

Przechwyt Reichmanna, ale nie ma kontry kielczan. Powoli budujemy atak.

55 minuta

26:26 - Reichmann z karnego w pierwsze tempo!

Rzut karny dla Vive.

25:26 - Svan ze skrzydła.

Błąd Lijewskiego w ataku. Niemcy przed szansą wyjścia na prowadzenie.

25:25 - Lauge Schmidt rzuca pod poprzeczką.

51'18" - 2 minuty kary dal Mateusza Kusa. To trzecia kara dwóch minut i tym samym czerwona kartka dla kieleckiego zawodnika.

Twardo kielczanie walczą w obronie.

25:24 - Reichmann z karnego w drugie tempo.

Rzut karny dla Vive wywalczył Jurecki.

24:24 - Przechwyt gości i Mahe trafia rzucając przez całe boisko.

50 minuta

Cupić w polu w miejsce Sego. Trzeba to wykorzystać!

48'26" - 2 minuty kary dla Krzysztofa Lijewskiego.

24:23 - Jurecki! W samo okienko!

23:23 - Mahe z karnego.

Jurecki z dystansu, obroniony.

A w kieleckiej ramce błyszczy Sego.

23:22 - Ależ bomba Jureckiego. Pod poprzeczkę.

22:22 - W ciągu kilku sekund odpowiada Svan.

22:21 - Zorman.

44'57" - Czas dla Vive.

21:21 - Lauge Schmidt wyrównuje. Co za emocje.

45 minuta

Faul w ataku Zormana.

21:20 - Svan ze skrzydła.

21:19 - Trochę szczęśliwie, ale wpadło. Jurecki.

20:19 - Glandorf.

Znów rzut Jureckiego broni Andersson.

20:18 - Mahe z karnego pokonuje Sego.

20:17 - Aguinagalde z koła po podaniu Jureckiego.

19:17 - Gottfridsson.

39'28" - Czas dla Flensburga.

19:16 - Kontra Vive. Strlek obroniony, ale dobitka Chrapkowskiego w sieci!

40 minuta

Jurecki obroniony.

Seeeeeeeeeeeego!!!! Broni rzut Eggerta z karnego!!!!!

18:16 - Aguinagalde z koła po podaniu Zormana.

Sego! Teraz trzeba zdobyć bramkę.

17:16 - Reichmann z karnego w drugie tempo.

Rzut karny dla Vive wywalczył Aguinagalde.

16:16 - Lauge Schmidt.

16:15 - Reichmann pewnie z karnego.

35'00" - 2 minuty kary dla Tobbiasa Karlssona. Faulowany Aguinagalde. I rzut karny dla Vive.

35 minuta

15:15 - Strlek ze skrzydła po podaniu Jureckiego.

Zorman faulowany, jeszcze rzuca i ucierpiał przy tej akcji Andrersson.

14:15 - Glandorf z dystansu.

Buntić fatalnie myli się z karnego!

32'08" - 2 minuty kary dla Rasmusa Lauge Schmidta. Za faul na Jachlewskim na środku boiska. Jeszcze rzut karny dla Vive.

14:14 - Mogensen wyrównuje przy grze w osłabieniu.

Wracamy do gry. Goście na razie w podwójnym osłabieniu. Eggert w miejsce bramkarza.

II POŁOWA

PRZERWA

KONIEC I POŁOWY

Przechwyt kielczan, Jachlewski rzuca do pustej bramki, ale ułamek sekundy za późno. Nie ma bramki.

Tym razem Sttrlek z karnego obroniony!

29'22" - 2 minuty kary dla Tobiasa Karlssona.

Rzut karny dla Vive wywalczył przy kontrze Reichmann.

Ależ zawody gra dzisiaj Sego!!!

14:13 - Strlek z karnego pokonuje Anderssona.

28'36" - 2 minuty kary dla Rasmusa Lauge Schmidta.

13:13 - Svan z koła.

Strlek ze skrzydła obroniony.

Błąd Zormana, ale kontrę Toft Hansena broni Sego!

13:12 - Svan.

13:11 - Jurecki!!!

12:11 - Szybko odpowiadają Niemcy. Lauge Schmidt.

12:10 - Reichmann ze skrzydła po podaniu Zormana.

24'56" - Czas dla Vive.

Jeszcze przez chwilę kielczanie w osłabieniu. Jachlewski na boisku.

11:10 - Indywidualnie Lauge Schmidt.

11:9 - Strlek pewnie z karnego.

25 minuta

Rzut karny dla Vive po raz trzeci wywalczył Lijewski.

Niecelne podanie gości i kielczanie atakują z Jachlewskim w polu zamiast Sego.

23'04 - 2 minuty kary dla Mateusza Kusa.

22'52" - Czas dla Flensburga.

10:9 - Reichmann ze skrzydła.

A na trybunach - fantastyczny doping.

I znów w kieleckiej bramce Sego!!!

Svan w polu za Andersona. Flensburg atakuje.

9:9 - Reichmann z karnego! Andersson pokonany za trzecim podejściem!

21'04" - 2 minuty kary dla Kentina Mahe.

Rzut karny dla Vive wywalczył Lijewski.

Sego broni rzut Svana z koła!!!

Nie do wiary. Tyle miejsca miał Reichmann. A Anderson broni!

Strlek w polu w miejsce Sego.

19'20 - 2 minuty kary dla Michała Jureckiego.

8:9 - Lauge Shmidt.

20 minuta

8:8 - Kolejne fantastyczne trafienie Jureckiego.

18'38" - 2 minuty kary dla Kresmira Koziny.

7:8 - Eggert pewnie egzekwuje rzut karny.

17'47" - 2 minuty kary dla Mateusza Kusa.

7:7 - Fantastyczne trafienie Lijewskiego.

Andersson znów broni rzut karny. Tym razem rzucał Reichmann.

15'31" - 2 minuty kary dla Henrika Toft Hansena.

6:7 - Za to nie myli się Toft Hnasen.

Lijewski obroniony.

15 minuta

6:6 - Cios za cios. Mahe.

6:5 - Jachlewski z koła po podaniu Jureckiego.

5:5 - Lauge Schmidt.

5:4 - Jurecki po podaniu Aguinagalde.

Upomnienie dla Karlssona za faul na Lijewskim.

Niecelne podanie gości na koło do Mogensena i atakują kielczanie.

Andersson broni rzut Cupicia z karnego.

Rzut karny dla Vive wywalczył Jurecki. Upomnienie dla Lasse Svana.

Sego broni rzut Mogensena.

9'17" - 2 minuty kary dla Denisa Bunticia.

10 minuta

Upomnienie dla Jachlewskiego.

4:4 - Svann ze skrzydła obija słupek. A kontrę kielczan na bramkę zamienia Buntić!

3:4 - Jurecki!!! Mimo interwencji bramkarza piłka wpada do siatki.

2:4 - Znów kontra gości. Trafia Mahe.

Jurecki po bloku. Piłka dla Vive.

2:3 - Svan z kontry. Sego bez szans.

Nieudany atak kielczan, ale na drodze gości staje Sego!

5 minuta

2:2 - Svan ze skrzydła wyrównuje.

Rzut karny dla Flensburga. Fantastyczna interwencja Sego przy rzucie karnym.

2:1 - Buntić.

1:1 - Szybka odpowiedź Niemców. Svan.

1:0 - Jurecki otwiera wynik spotkania.

Gramy!!! Zaczyna Vive.

I POŁOWA

Spotkanie sędziują Thierry Dentz i Denis Reibel z Francji. Delegatem na mecz jest Klaus Dieter Convents z Belgii.

Trener: Tałant Dujszebajew

Witamy Państwa z kieleckiej Hali Legionów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.30. Składy obu drużyn.

Mimo korzystnego dla „żołto-biało-niebieskich” wyniku pierwszego spotkania, rozegranego w sobotę we Flensburgu (remis 28:28), kielczanie nie spodziewają się łatwiejszego rewanżu. Zwycięzca dwumeczu zagra w Final Four , 28 i 29 maja w niemieckiej Kolonii.

Może nie być fajnie, lekko i przyjemnie

- To, że zremisowaliśmy na wyjeździe, nie znaczy, że w naszej hali będzie fajnie i przyjemnie - mówi rozgrywający Michał Jurecki. - Pamiętam, jak graliśmy o Final Four rok temu z Vardarem Skopje. Na wyjeździe wygraliśmy dwiema bramkami, a tu była walka na całego. Wygraliśmy też dwoma golami, ale łatwo nie było - przypomina „Dzidziuś”.

- To dopiero połowa drogi. Flensburg to bardzo mocny i doświadczony zespół, który wie, jak grać dwa takie mecze w ciągu kilku dni. Na pewno jest w stanie wygrać w Kielcach. Ale my, przy dopingu naszej widowni, jesteśmy w stanie wygrać z każdym - mówi szkoleniowiec mistrzów Polski, Tałant Dujszebajew.

Nie lubi siedzieć i myśleć o meczu

Mecz rewanżowy odbywa się zaledwie cztery dni po pierwszym spotkaniu, bo w najbliższy weekend Flensburg uczestniczy w Final Four pucharu swojego kraju. - Dla mnie to dobrze. Nie lubię siedzieć i czekać, myśleć o następnym meczu. A tak, kilka dni i po sprawie - mówi rozgrywający kieleckiego zespołu, Uros Zorman.

Pierwsze spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie, szczególnie w pierwszej połowie. - To był handball na najwyższym, światowym poziomie. Z obu stron. Jestem dumny, że mamy zespół potrafiący zagrać na takim pułapie. W drugiej połowie było już więcej błędów, również sędziowskich - mówi prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.

Co kielczanie mogą poprawić w rewanżu? - Na pewno błędy w obronie powodowały, że nie możemy być w pełni zadowoleni z meczu we Flensburgu. Nie wyglądało to tak, jak na treningach i nie tak, jak umawialiśmy się w szatni przed meczem - analizuje Jurecki.

Bez Bieleckiego

W środowym meczu nie zagra Karol Bielecki, który w pierwszym meczu z Flensburgiem nabawił się kontuzji. Jeden z zawodników gospodarzy przewrócił zawodnika Vive Tauronu, a następnie przypadkowo stanął mu na nogę w okolicy kolana. Bieleckiego jeszcze w Niemczech przebadał lekarz FC Barcelony (która następnego dnia grała mecz w nieodległej od Flensburga Kolonii), który orzekł, że „Kola” potrzebuje kilku dni odpoczynku.

- Nie jest to poważna sprawa, ale gra Karola w środowym meczu z Flensburgiem i sobotnim z Kwidzynem jest niemożliwa - mówi Dujszebajew.

Mecz sędziują Francuzi - Thierry Dentz i Denis Reibel, którzy nigdy wcześniej nie prowadzili meczu kielczan. Spotkanie pokaże Canal + Sport i telewizje w 14 innych krajach.

Ciekawie będzie również w Barcelonie

Ciekawie zapowiada się również rewanżowy mecz pomiędzy FC Barcelona Lassa a THW Kiel. Pierwsze spotkanie, które stało na znakomitym poziomie, wygrały Zebry 29:24, ale Blaugrana na pewno jest w stanie odrobić pięciobramkową stratę.

W pozostałych pojedynkach faworytami do awansu są gospodarze, bo w pierwszych spotkaniach MVM Veszprem wygrało na wyjeździe z Vardarem Skopje różnicą trzech bramek, a Paris Saint Germain przywiózł z Zagrzebia aż osiem goli zaliczki.
Program pozostałych, ćwierćfinałowych meczów: MVM Veszprem - Vardar Skopje - sobota, godz. 17.30 (pierwszy mecz 29:26 dla Veszprem), FC Barcelona Lassa - THW Kiel - sobota, godz. 18.30 (29:24 dla THW), Paris Saint Germain Hand-ball - Ppd Zagrzeb - niedziela, godz. 17 (28:20 dla PSG).

Kadra SG Flensburg-Handewitt
Bramkarze:
1 . Mattias Andersson (SWE, urodzony 29.3.78, 185 cm/93kg), 16. Kevin Möller (DEN, 20.6.90, 200/103), 32. Andreas Ejlersen (DEN, 28.6.97, 188/85), 77. Thore Jöhnck (GER, 28.7.95, 184/84). Lewi rozgrywający: 17. Petar Djordjić (SRB, 17.9.90, 197/102), 17. Michael Nicolaisen (GER, 6.5.95, 195/100). Środkowi rozgrywający: 4 . Maik Machulla (GER, 9.1.77, 189/ 95), 10. Thomas Mogensen (DEN, 30.1.83, 187/100), 19. Rasmus Lauge Schmidt (DEN, 20.6.91, 193/96), 22. Kentin Mahe (FRA, 22.5.91, 185/81), 24. Jim Gottfridsson (SWE, 2.9.92, 190/95), 40. Ljubomir Vranjes (SWE, 3.10.73, 168/80). Prawi rozgrywający: 9. Holger Glandorf (GER, 30.3.83, 195/90), 19. Johan Jakobsson (SWE, 12.2.87, 195/89). Lewoskrzydłowi : 7. Anders Eggert (DEN, 14.5.82, 179/77), 14. Hampus Wanne (SWE,10.12.93,184/84). Prawoskrzydłowi: 2. Lukas Blohme (GER, 7.11.94, 188/72), 11. Lasse Svan (DEN, 31.8.1983, 184/84), 41. Bogdan Radivo-jević (SRB, 2.3.1993, 192/80). Obrotowi: 3. Tobias Karlsson (SWE, 4.6.1981, 196/102), 15. Henrik Toft Hansen (DEN, 18.12.1986, 200/108), 21. Jacob Heinl (GER, 9.10.1986, 195/101), 22. Anders Zachariassen (DEN, 4.9.1991, 192/96).

Materiał oryginalny: Mamy to! Vive Tauron Kielce w Final Four Ligi Mistrzów! Pokonuje Flensburg 29:28 (14:13) - Echo Dnia Świętokrzyskie