MŚ w Oslo: Biathlonistki z Polski chcą podbić Norwegię

  MŚ w Oslo: Biathlonistki z Polski chcą podbić Norwegię

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  MŚ w Oslo: Biathlonistki z Polski chcą podbić Norwegię
  Dziś zaczęły się mistrzostwa świata w norweskim Oslo. Polskie biathlonistki w ramach promocji swej dyscypliny znów wzięły udział w sesji zdjęciowej.
  MŚ w Oslo: Biathlonistki z Polski chcą podbić Norwegię
  [AKTUALIZACJA, GODZ. 18.15]

  Mistrzami świata w sztafecie mieszanej zostali Francuzi. Drugie miejsce zajęli Niemcy, trzecie ekipa Norwegii. Polska zajęła 20. miejsce.

  Zapowiedź MŚ w Oslo

  Pierwszą konkurencją mistrzostw świata będzie sztafeta mieszana (początek dziś o godz. 15, transmisja w Eurosporcie 1). Polskę reprezentować będą Weronika Nowakowska, Krystyna Guzik, Łukasz Szczurek i Grzegorz Guzik.


  Nasz kadra przygotowywała się do MŚ w niemieckim Ruhpolding - przebywali tam Nowakowska, Szczurek, Monika Hojnisz, Krystyna Guzik i Grzegorz Guzik. W kadrze na Oslo są też Magdalena Gwiz-doń i Mateusz Janik. Gwizdoń trenowała indywidualnie w Nowym Meście, gdzie przygotowywał ją ukraiński trener Nikołaj Panitkin. Janik brał udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jakuszycach. Do Oslo ma dojechać jeszcze Rafał Penar, aby nasi biathloniści mieli czwartego do sztafety.

  Kibice pokładają swe nadzieje w występach kobiet. Przed rokiem w MŚ Kontiolahti Nowakowska zdobyła srebrny i brązowy medal. - W biathlonie bardzo ciężko jest mówić o tym, czy przywiezie się medal, czy nie - podkreśla Tomasz Sikora, jeden z trenerów reprezentacji Polski, w rozmowie z Eurosport.Onet.pl. - Jeżeli chodzi o dziewczyny, to każda z nich ma szansę w każdym z biegów walczyć o najwyższe lokaty. Jak jednak będzie? Nie wiem. Trzeba byłoby być wróżką. Na pewno, jeżeli wyjdzie strzelanie, to nie mamy się o co martwić, bo fizycznie dziewczyny są bardzo dobrze przygotowane.

  O tym jak bojowe nastroje panują w polskiej ekipie świadczą słowa Krystyny Guzik, która wprost zapowiada, że chce zdobyć w Oslo złoty medal.

  Oprócz przygotowań do MŚ biathlonistki wzięły udział w specjalnej sesji zdjęciowej po raz drugi zorganizowanej przez Eurosport. Tegoroczna odsłona nawiązuje do poprzedniej i nosi tytuł: „Narty, Karabiny, Dziewczyny. Misja Oslo”. Tym razem nasze panie wcieliły się w role słowiańskich wojowniczek. Nawiązując do stylistyki Starej Baśni, Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska i Magdalena Gwiz-doń, wyruszają do Oslo na podbój kraju Wikingów. Celem akcji jest promocja biathlonu jako dyscypliny i relacji mistrzostw świata na antenie Eurosportu 1.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama