Świetny bieg Justyny Kowalczyk! Najlepsze miejsce w sezonie

Maja Suslin
Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w biegu na 5 km stylem klasycznym w Falun. Zawodniczka AZS AWF Katowice pokazała, że wraca do wysokiej formy. Wygrała liderka Pucharu Świata, Norweżka Therese Johaug.

Justyna Kowalczyk znów pokazała siłę. W biegu na 5 km stylem klasycznym w Falun Polka zajęła szóste miejsce. To jej najlepsza lokata w tym sezonie i trzecia w czołowej dziesiątce. Wcześniej była ósma na 10 km stylem klasycznym w Kuusamo i w Toblach. Na najwyższym stopniu podium stanęła Norweżka Therese Johaug, liderka Pucharu Świata.

Zawodniczka AZS AWF Katowice ruszyła mocnym tempem i utrzymała je do końca, długo zajmując pozycję liderki. Potem jednak na trasę niczym lokomotywy ruszyła armia Norweżek i było po wszystkim. Jedyną zawodniczką spoza tego kraju, która pokonała Kowalczyk była Amerykanka Jessica Diggins. Dwie pozostałe Polki uplasowały się w końcówce całej stawki - Martyna Galewicz zajęła 69, a Marcela Marcisz 74 miejsce.

W tym sezonie Kowalczyk specjalizuje się w maratonach, które dają jej sporo satysfakcji, ale też kosztują sporo sił. Szczególnie widać to w sprintach, w których Polka dwa razy z rzędu odpadała w kwalifikacjach. Tym razem jednak przypomniała o sobie sprawiając frajdę kibicom, którzy wspierali ją na trasie.

W niedzielę w Falun odbędzie się bieg na 10 km stylem dowolnym ze startu wspólnego. Początek o 11.30, transmisje na żywo w Eurosport 2 i TVP 2.

Wyniki biegu na 5 km techniką klasyczną w Falun: 1. Therese Johaug (Norwegia) - 13.49,1 min, 2. Heidi Weng (Norwegia) - strata 18,6 s, 3. Ingvild Flugstad Oestberg (Norwegia) - 29,2, 4. Astrid Uhrenholdt Jacobsen (Norwegia) - 29,6, 5. Jessica Diggins (USA) - 37,2, 6. Justyna Kowalczyk - 44,1.

*Studniówki 2016 Szalona zabawa maturzystów. Zobaczcie, co się dzieje ZDJĘCIA + WIDEO
*Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ