Trzeci mecz finałowy Polskiej Hokej Ligi był zdecydowanie najbardziej zacięty z dotychczasowych spotkań o złoto. Przez 65 minut żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa. Broniącym tytułu mistrza Polski zawodnikom GKS udało się to zrobić dopiero w rzutach karnych. Wspaniałym najazdem popisał się Radosław Galant i tyszanie wygrali 2:1. W play off Cracovia prowadzi 2:1, a żeby zdobyć tytuł trzeba wygrać cztery finałowe pojedynki.

W piątkowy wieczór na lodowisku w Tychach bramki padały tylko w trakcie gry w przewadze. Mecz oglądali szefowie hokejowej Ligi Mistrzów i nie mogli narzekać na nudę. GKS nie wykorzystał pierwszego 70-sekundowego okresu gry pięciu na trzech, ale gdy w drugiej tercji gospodarze ponownie mieli dwóch zawodników więcej na lodzie, w końcu zdobyli prowadzenie. Po podaniu Martina Vozdecky’ego potężnym uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Bartłomiej Pociecha zaskakując Rafała Radziszewskiego. Bramkarz Cracovii wcześniej dokonywał między słupkami cudów broniąc mnóstwo uderzeń tyszan, ale przy strzale obrońcy GKS był zasłonięty.

Odpowiedź gości była jednak niemal natychmiastowa. Gdy na ławce kar siedział Martin Vozdecky krążek zza bramki wyłożył Petr Sinagl, a Rafał Dutka precyzyjnym uderzeniem przy słupku doprowadził do remisu. Do końca drugiej tercji brakowało wówcza zaledwie 14 sekund._

– Mieliśmy w tym meczu więcej sytuacji strzeleckich, ale skuteczność nie była naszą najmnocniejszą stroną. Potem zupełnie niepotrzebnie daliśmy sobie strzelić gola do szatni – powiedział Pociecha, obrońca GKS.

Po wyrównanej trzeciej tercji w dogrywce znów dominował GKS. Najbliższy szczęścia był Adam Bagiński. Napastnik, który dzień przed meczem obchodził 36 urodziny trafił w słupek. Zwycięzcę wyłonily dopiero karne. Jedynym który potrafił pokonać bramkarza był jadący jako pierwszy Galant. Doświadczony napastnik zrobił to w sposób popisowy nie dając szans Radziszewskiemu.

– Przełamaliśmy się w tym finale. Ta wygrana na pewno podniesie chłopaków na duchu, a że gramy z meczu na mecz coraz lepiej jesteśmy w stanie odwrócić losy rywalizacji o złoto – powiedział Krzysztof Majkowski, drugi trener tyszan.

Finał MP
GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:1 po karnych (0:0, 1:1, 0:0, 0:0) karne 1:0

Bramki 1:0 Bartłomiej Pociecha (37), 1:1 Rafał Dutka (40).
Karne 1:0 Radosław Galant.

Kary Tychy - 12, Cracovia - 14 minut.
Widzów 3.000.

Stan rywalizacji w play off 2:1 dla Cracovii (do czterech wygranych).
Kolejny mecz w sobotę o godz. 16.30 w Tychach.

GKS Żigardy – Kolarz, Ciura; Bagiński, Rzeszutko, Woźnica –Pociecha, Kolusz; Vitek, Komorski, Vozdecky – Bryk, Kotlorz; Kogut, Galant, Witecki – Łopuski, Gazda, Bepierszcz, Kalinowski, Jeziorski.

*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka...

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekruta...

Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.

Policjantki i ich pasje. Zobaczcie piękniejszą twarz policji [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Hokej: GKS Tychy - Cracovia 2:1 [ZDJĘCIA] Tyszanie znaleźli sposób na krakowian dopiero w karnych - Dziennik Zachodni