Hokej. Po porażce w Bytomiu z Polonią szóstka mocno oddaliła...

    Hokej. Po porażce w Bytomiu z Polonią szóstka mocno oddaliła się od Unii Oświęcim

    Zdjęcie autora materiału
    Jerzy Zaborski

    Aktualizacja:

    Gazeta Krakowska

    Po porażce w Bytomiu oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) mają jeszcze jedną szansę na grę w "szóstce"

    Po porażce w Bytomiu oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) mają jeszcze jedną szansę na grę w "szóstce" ©Fot.Jerzy Zaborski

    Unia Oświęcim przegrała ważny mecz w Bytomiu z miejscową Polonią i „szóstka” mocno się oddaliła, bo niekorzystnie dla podopiecznych Josefa Dobosza ułożyły się inne wyniki spotkań. Ostatnią szansę na miejsce w elicie będzie dla oświęcimian zwycięstwo w ostatnim meczu we własnej hali z Opolem. Muszą jednak wziąć pełną pulę.
    Po porażce w Bytomiu oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) mają jeszcze jedną szansę na grę w "szóstce"

    Po porażce w Bytomiu oświęcimscy hokeiści (białe koszulki) mają jeszcze jedną szansę na grę w "szóstce" ©Fot.Jerzy Zaborski

    W pierwszej odsłonie niewiele ciekawego działo się na bytomskiej tafli. Unia z respektem dla rywali oddała jedynie strzał Wojtarowicza (8 min). Gola straciła po strzale Kartoszkina, który po przejechaniu linii niebieskiej, uderzył zza obrońcy, więc Fikrt nie miał szans na skuteczną interwencję.

    Druga tercja rozpoczęła się od wyrównującego gola Dariusza Wanata, który wbił krążek do siatki po zagraniu od Artura Budzowskiego. W następnej zmianie to Budzowski miał szansę podwyższenia wyniku.

    Bytomianie po stracie gola zaczęli grać agresywniej. Na efekty nie trzeba było długi czekać.

    W dwójkowej akcji nie bawili się w zbędne kombinacje. Przygodzki z połowy tercji przymierzył w „okienko”.

    Ostatnia tercja rozpoczęła się pomyślnie dla gości. Sebastian Kowalówka zagrał wzdłuż bramki, a z bliska formalności dopełnił Damian Piotrowicz.

    Potem oświęcimianie zmarnowali trzy przewagi liczebne, w których specjalnie nie zagrozili miejscowym, a mogli zostać skarceni, lecz bytomianie źle rozegrali dwójkową akcję.

    W dogrywce w 63 min dobrą okazję miał Kasperlik, który będąc blisko bramki starał się podawać, zamiast decydować się na strzał. Chwilę później miejscowi wyprowadzili atak i znowu zastosowali proste środki, bo Wanacki sprzed bulika płaskim strzałem zapewnił bytomianom zwycięstwo.


    Polonia Bytom – Unia Oświęcim 3:2 (1:0, 1:1, 0:1, dog. 1:0)
    Bramki:
    1:0 Kartoszkin (Danieluk, Pastryk) 12, 1:1 Wanat (Budzowski, Malicki) 23, 2:1 Przygodzki (Demianiuk, Owczarek) 26, 2:2 Piotrowicz (Kowalówka) 41, 3:2 Wanacki 64.

    Unia:
    Fikrt – Vosatko, Bezuszka; Kowalówka, Daneczek, Piotrowicz – Kysela; Kasperlik, Haas, Tabaczek – Graca, Gębczyk; Budzowski, Wanat, Malicki - Szewczyk, Paszek, Wojtarowicz.

    Sędziował: Maciej Pachucki (Gdańsk).

    Kary: 8 – 2 minut. Widzów: 500.

    Inne mecze: HC GKS Katowice – Comarch Cracovia 3:1 (1:0, 2:1, 0:0); PGE Orlik Opole – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 0:2, 1:1); Nesta Mires Toruń – TatrySki Podhale Nowy Targ 2:3 (2:0, 0:1, 0:2). Mecz: Stoczniowiec Gdańsk – GKS Tychy – przełożony na 23 listopada. Pauza: SMS PZHL Sosnowiec.

    1.Comarch Cracovia..........19.........46........92-43
    2.GKS Tychy.....................18.........44........90-31
    3.Tatryski Podhale.............19.........39........78-48
    4.Polonia..........................20.........37........55-51
    5.JKH Jastrzębie................19.........31........62-49
    6.PGE Orlik.......................19.........31.........69-49
    7.Unia.............................19..........30.........57-54
    8.GKS Katowice...............19...........28........47-51
    9.Nesta Toruń..................19...........15........55-91
    10.Stoczniowiec................18............11........41-75
    11.SMS U20......................19.............0........31-135


    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Najnowsze wiadomości

      Zobacz więcej

      Najczęściej czytane

      DZ poleca

      Wideo

      Gry On Line - Zagraj Reklama