I liga hokeja: emocje w meczu Zagłębia, ale po pierwszym...

I liga hokeja: emocje w meczu Zagłębia, ale po pierwszym meczu górą Nesta ZDJĘCIA

tos

Nesta Toruń dopiero po dogrywce wygrała z Zagłębiem Sosnowiec
    1/10

Nesta Toruń dopiero po dogrywce wygrała z Zagłębiem Sosnowiec ©Jacek Smarz/pomorska.pl

Rozpoczęła się rywalizacja o awans do hokejowej ekstraligi. W pierwszym spotkaniu Nesta Toruń dopiero po dogrywce wygrała z Zagłębiem Sosnowiec. Awans zdobędzie ta drużyna, która wygra cztery mecze. Kolejny już w niedzielę.
    W półfinałach Zagłębie okazało się lepsze od KTH Krynica, zaś Nesta wygrała z MMKS-em Podhale Nowy Targ. W sobotnim meczu na toruńskim Tor-Torze jako pierwsi gola zdobyli zawodnicy z Torunia. Zaraz na początku meczu krążek w bramce sosnowiczan umieścił Jarosław Dołęga. Zagłębie wyrównało dopiero w drugiej części meczu za sprawą Dmytra Demjaniuka.

Na dobre zawodnicy obu drużyn rozstrzelali się jednak w trzeciej tercji.
    Najpierw dzięki golom Siemiona Garszyna i Maksima Kartoszkina Nesta zdołała odskoczyć na 3:1, Zagłębie zniwelowało jednak straty bramką Alaksandra Dziechciaroua. Bardzo emocjonująco było między 52. a 55. minutą.

Zobacz galerię

Najpierw torunianie strzelili gola na 4:2, ale podopieczni Marcina Kozłowskiego też nie próżnowali, a gole Andrzeja Stojka i Dmytra Demjaniuka dały remis 4:4, co oznaczało, że zwycięzcę wyłonić miała dogrywka.

W dodatkowym czasie gola zdobyła Nesta i to ona w rywalizacji play-off prowadzi 1:0. Drugi mecz w niedzielę 4 marca w Toruniu. W przyszły weekend rywalizacja przeniesie się do Sosnowca.