Ważne
  Kadrowicze zapraszają szkoły na MŚ w hokeju w Spodku

  Kadrowicze zapraszają szkoły na MŚ w hokeju w Spodku

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kadrowicze zapraszają szkoły na MŚ w hokeju w Spodku

  ©Maciej Gapiński

  Uczniowie 12 katowickich podstawówek dostaną za darmo bilety na mecze mistrzostw świata i będą dopingować w Spodku inne hokejowe reprezentacje.
  Kadrowicze zapraszają szkoły na MŚ w hokeju w Spodku

  ©Maciej Gapiński

  Podczas turnieju tenisowego WTA Katowice Open trybuny Spodka świecą pustkami, więc organizatorzy rozpoczynających się po nim mistrzostw świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie robią wszystko, by zapełnić widownię podczas tej imprezy. Właśnie ruszyła kampania społeczna, w której kadrowicze młodzieżowej reprezentacji Polski zapraszają na mecze MŚ uczniów katowickich szkół podstawowych oferując im darmowe bilety, na mecze, w których nie grają Polacy.

  - O frekwencję na meczach biało-czerwonych nie martwimy się aż tak bardzo - stwierdził Grzegorz Leśniak, oficer prasowy Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. - Bilety na dwa pierwsze spotkania Polaków w weekend 23 i 24 kwietnia odpowiednio z Włochami i Koreą Południową sprzedają się bardzo dobrze i do końca przyszłego tygodnia powinny rozejść się w całości. Zależy nam jednak na tym, żeby trybuny Spodka podczas spotkań, w których nie grają Polacy, nie świeciły pustkami. W środę ruszyła kampania społeczna, w ramach której hokeiści młodzieżowej reprezentacji Polski wizytują dwanaście katowickich szkół podstawowych prezentując tam sprzęt hokejowy, opowiadając o naszej dyscyplinie i zapraszając ich na mecze do Spodka. Pomysł jest taki, żeby uczniowie poszczególnych szkół kibicowali innym reprezentacjom, oczywiście w momencie, gdy nie grają one z Polakami.

  Na Śląsku ruszyła już także kampania promująca MŚ. W regionie zawisło kilka tysięcy plakatów, a w samych Katowicach znajduje się 30 bilboardów reklamujących turniej, którego stawką jest awans do światowej elity.

  - Przy wejściu do Galerii Katowickiej znajdują się dwa manekiny w strojach reprezentacji Polski zapraszające kibiców na mistrzostwa. Impreza reklamowana jest na autobusach i wiatach przystankowych. Spoty reklamowe emitowane są w pociągach InterCity i restauracjach Sphinx, a wcześniej prowadzona była kampania reklamowa na stokach narciarskich - dodał Grzegorz Leśniak.

  Katowice wzorem MŚ w piłce ręcznej zapraszały do przyjazdu do Spodka zagranicznych kibiców. Po przeprowadzeniu akcji promocyjnej w Austrii Karlik i Karolinka, czyli oficjalne mas-kotki MŚ, gościły w ostatni weekend w Słowenii rozdając bilety i gadżety turnieju wśród kibiców, którzy oglądali w Bledzie mecz MŚ Dywizji 2A kobiet pomiędzy Polkami i Słowenkami.

  W Katowicach przebywają już hokeiści reprezentacji Polski, którzy w związku z turniejem tenisowym trenują w małej hali Spodka, czyli w Satelicie.

  - Na zgrupowaniu jest w tej chwili 28 zawodników, bo właśnie dojechał do nas z Francji Przemek Odrobny. Jeszcze nie wiem, czy wszyscy polecą w piątek do Anglii na dwa towarzyskie mecze z Wielką Brytanią, ale jest taka opcja. W Katowicach ćwiczymy dwa razy dziennie rano w siłowni i na lodzie, a po południu tylko na lodzie szlifując taktyczne warianty gry - powiedział Jacek Płachta, trener kadry.

  Przed MŚ biało-czerwoni zagrają jeszcze dwa mecze towarzyskie w Satelicie: 14 kwietnia o g. 18 z Litwą i 16 kwietnia z Koreą Płd. o g. 19.15. Ten ostatni pojedynek pokaże TVP Sport.


  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Koniec papierowych biletów KZK GOP. A gdzie są czytniki kart ŚKUP?
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Mechanik płakał jak naprawiał ZOBACZ, JAK NIE NALEŻY NAPRAWIAĆ AUT
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama