Oświadczenie operatora Spodka w sprawie opóźnienia...

  Oświadczenie operatora Spodka w sprawie opóźnienia uruchomienia lodowiska

  Zdjęcie autora materiału

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice na razie nie mogą wyjechać na lód w małej hali Spodka

  Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice na razie nie mogą wyjechać na lód w małej hali Spodka ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Wczoraj opublikowaliśmy informację o przesunięciu terminu inauguracji Polskiej Hokej Ligi w katowickiej Satelicie z powodu nie zamrożenia tafli lodowiska. Dziś pismo w tej sprawie przysłał operator Spodka - firma PTWP Event Center. Oto oświadczenie jej prezesa Marcina Stolarza.
  Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice na razie nie mogą wyjechać na lód w małej hali Spodka

  Hokeiści Tauronu KH GKS Katowice na razie nie mogą wyjechać na lód w małej hali Spodka ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  Oświadczenie

  Lodowisko w Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek będzie w tym roku gotowe do użytku od 22 września. Sezon funkcjonowania lodowiska zainauguruje w tym dniu mecz ligowy hokeja drużyn TAURON KH GKS KATOWICE oraz MH Automatyka Gdańsk. Inauguracja Polskiej Hokej Ligi została przesunięta z powodu problemów technicznych, niezależnych od spółki PTWP Event Center, która zarządza obiektem.


  Zarządca obiektu był gotowy do przygotowania tafli lodowiska już w sierpniu. Jednak ze względu na brak usunięcia ww. problemów technicznych związanych z instalacją chłodzenia przez właściciela obiektu – Miasto Katowice – uruchomienie lodowiska w planowanym czasie nie było możliwe. Zgodnie z umową koncesyjną, to właśnie Miasto Katowice odpowiada za inwestycje i niezbędne remonty. PTWP Event Center, jako zarządca i gospodarz obiektu, wielokrotnie interweniował u właściciela obiektu w tej sprawie.

  Opóźnienie rozpoczęcia sezonu funkcjonowania lodowiska w katowickim Spodku, jest dla jego użytkowników oraz fanów hokeja przykrą wiadomością. Dla zarządcy obiektu wiąże się to ze stratami finansowymi i wizerunkowymi.

  Mimo iż PTWP Event Center nie ponosi odpowiedzialności za zaistniałą sytuację, to w trosce o najwyższą jakość oferowanych usług oraz zadowolenie klientów, zarządca dopełni wszelkich starań, aby obiekt był w pełni przygotowany do rozpoczynającego się niebawem sezonu ogólnodostępnych ślizgawek, meczów hokejowych i innych zaplanowanych wydarzeń.

  Marcin Stolarz
  prezes PTWP Event Center

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo