Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 4:1 [ZDJĘCIA] Katowiczanie po 15 latach przerwy powalczą o złoto

Hokeiści Tauron KH GKS Katowice po raz czwarty pokonali Comarch Cracovię i awansowali do finału MP Arkadiusz Gola / Polska Press
W piątym półfinałowym meczu Polskiej Hokej Ligi Tauron KH GKS Katowice ograł w Satelicie Comarch Cracovię 4:1 i po 15 latach przerwy awansował do finału MP. Rywalem katowiczan w walce o złoto będzie GKS Tychy. Pierwszy mecz już 21 marca.

Katowiczanie po raz czwarty pokonali obrońców tytułu mistrzowskiego. W ich awansie do finału nie było żadnego przypadku. Dość powiedzieć, że Cracovia ani razu nie wygrała w tym sezonie ligowym meczu w małej hali Spodka, a półfinałową rywalizację przegrała 1:4.

Hokeiści z Katowic do walki o złoto przystąpią po 15 latach przerwy. Po raz ostatni w finale MP grali w 2003 roku, gdy trzeci raz z rzędu przegrali rywalizację z Unią Oświęcim. Tym razem możemy być pewni, że tytuł mistrzowski zostanie na Śląsku, bo w decydującej rozgrywce rywalem Tauronu KH GKS będzie drużyna GKS Tychy. Po raz os-tatni świadkami śląskiego finału w hokeju na lodzie byliśmy w 2015 r., gdy tyszanie o złoto walczyli z JKH GKS Jastrzębie.

Poniedziałkowy mecz w Satelicie był wielkim hokejowym świętem. Po wygranej kato-wiczan w czwartym spotkaniu półfinałowym w Krakowie bilety na ten pojedynek rozeszły się błyskawicznie i w Satelicie na trybynach zasiadł komplet widzów, którzy głośno dopingowali drużynę GKS.

Gospodarze objęli prowadzenie w 9 minucie po strzale Tomasza Malasińskiego. Sporą zasługę przy tym golu miał Bartosz Fraszko, który ofiarnie pogonił za odbitym krążkiem i złapał go na niebieskiej linii, a następnie wrzucił pod bram-kę. Stojący przed bramkarzem kapitan katowiczan lekko tylko musnął gumę i zmylił Rafała Radziszewskiego. Było to czwarte trafienie w półfinałach Malasińskiego.

Drugą tercję lepiej zaczęli krakowianie. Krystian Dziubiń-ski lobem posłał krążek do Filipa Drzewieckiego, a ten wykorzystał swoją szybkość i będąc sam na sam z bramkarzem posłał krążek pod poprzeczkę bramki Shane’a Owena.

Utrata gola nie podłamała katowiczan. W trakcie gry w osłabieniu świetną okazję do zdobycia prowadzenia miał Fraszko, a gdy obie drużyny grały w pełnych składach blisko szczęścia był Malasiński. GKS nie wykorzystał gry w przewadze, lecz chwikę po tym, gdy Kasper Bryniczka wrócił na lód, znów objął prowadzenie. O swoich strzeleckich umiejętnościach przypomniał sobie najskuteczniejszy gracz kato-wiczan w sezonie zasadniczym Andrej Themar. Słowak dobił strzał Mikołaja Łopuskiego.

Gospodarze swoje prowadzenie mogli powiększyć pod koniec II tercji, ale Jakub Grof nie trafił do pustej bramki. Do siatki trafił za to na 12 minut przed końcem Dusan Devecka, który wykończył indywidualną akcję Patryka Wronki, a ich sukces przypieczętował Wronka posyłając krążek do pustej bramki. Pierwszy mecz finałowy w środę w Tychach.

Półfinał Polskiej Hokej Ligi

Tauron KH GKS Katowice - Comarch Cracovia 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Bramki 1:0 Tomasz Malasiński (9), 1:1 Filip Drzewiecki (23), 2:1 Andrej Themar (31), 3:1 Dusan Devecka (48), 4:1 Patryk Wronka (59)