Turniej EIHC Katowice 2018: Polska - Kazachstan 1:4 [ZDJĘCIA] Druga porażka Biało-Czerwonych

Polacy przegrali w Katowicach z Kazachstanem 1:4
Polacy przegrali w Katowicach z Kazachstanem 1:4 Lucyna Nenow / Polska Press
W swoim drugim meczu w turnieju EIHC w Katowicach reprezentacja Polski przegrała z Kazachstanem 1:4. W niedzielę o godz. 19.15 na zakończenie imprezy Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami. Bez względu na wynik Polacy nie mają już szans na wygranie turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Po pierwszym spotkaniu z Włochami trener Ted Nolan odesłał do klubów zawodników, których drużyny w niedzielę czekają mecze pre-play off. W składzie kadry na mecz z Kazachstanem zabrakło więc Jana Stebera, Błażeja Salamona i Bartłomieja Bychawskiego.

Kazachstan do dla Polaków bardzo niewdzięczny rywal. Z 19 dotychczasowych spotkań z Kazachami wygraliśmy tylko jedno, a w sobotni wieczór nie poprawiliśmy tego bilansu. Goście, którzy przyjechali do Katowic w bardzo mocnym składzie, już w 9 min. objęli prowadzenie. Jarosław Jewdokimow skutecznie wykończył kontrę dwa na jeden rywali.

Biało-Czerwoni próbowali odrobić straty. W I tercji groźnie strzelali Patryk Wronka i Bartłomiej Pociecha, a w drugiej odsłonie bliscy szczęścia byli Wronka i Tomasz Malasiński. Polacy grali nieźle, ale gola znów strzelili rywale. Goście wykorzystali liczebną przewagę i Dmitrij Grenc dobił do siatki strzał Aleksieja Maklukowa odbity przez Przemysława Odrobnego.

W III tercji ataki Polaków były coraz groźniejsze. Krystian Dziubiński trafił w poprzeczkę, a uderzenie Jakuba Witeckiego obronił urodzony w Szwecji blisko 2-metrowy bramkarz Kazachów Henrik Karlsson. Atakujący gospodarze zapomnieli o obronie i błąd naszej drużyny bezlitośnie wykorzystał Roman Starczenko podwyższając wynik spotkania. W końcówce nasz zespół dwa razy grał w przewadze i wycofał z bramki bramkarza, lecz honorową bramkę strzelił dopiero w przedostatniej minucie, gdy Damian Kapica zmienił lot krążka po strzale z niebieskiej linii Damiana Tomasika. Sekundę przed końcową syreną wynik spotkania ustalił Jewdokimow kierując krążek do pustej polskiej bramki

Polska – Kazachstan 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Bramki 0:1 Jarosław Jewdokimow (9), 0:2 Dmitrij Grenc (35), 0:3 Roman Starczenko (55), 1:3 Damian Kapica (59), 1:4 Jarosław Jewdokimow (60).

Kary: Polska 6, Kazachstan – 12 minut.