Turniej EIHC w Katowicach: Polska - Włochy 1:2 ZDJĘCIA Gra w przewadze do poprawki

Polska przegrała z Włochami 1:2
Polska przegrała z Włochami 1:2 Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W swoim pierwszym meczu turnieju EIHC im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Katowicach-Janowie Biało-Czerwoni przegrali z Włochami 1:2. O naszej porażce zadecydowała słaba gra w liczebnej przewadze.

Impreza na Jantorze jest dla Polaków jedną z ostatnich kadrowych przymiarek do kwietniowych mistrzostw świata dywizji 1A w Budapeszcie. W Katowicach rywalizujemy z zespołami, z którymi za dwa miesiące będziemy na Węgrzech walczyć o awans do światowej elity.

– To dla mnie szczególny turniej. Pierwszy w Polsce od czasu gdy zostałem trenerem tej reprezentacji. Dodatkowo to już dla nas ostatni poważny sprawdzian przed tym co najważniejsze w tym roku, czempionatem na Węgrzech – powiedział Ted Nolan, kanadyjski trener polskiej kadry.

W spotkaniu z Włochami w biało-czerwonych barwach zadebiutował Jan Steber. – To dla mnie szczególna chwila. Zrobię wszystko by wywalczyć miejsce w reprezentacji Polski. Nie ma nic ważniejszego niż reprezentacja swojego kraju, a Polska to teraz moja ojczyzna – stwierdził Czech, który od 2015 r. ma polski paszport.

Steber w debiucie mógł zdobyć gola, ale I tercji trafił w słupek. Skuteczniejsi byli Włosi. Już w 53 sek. gry prowadzenie dla gości zdobył Alex Frei, a później rywale błyskawicznie wykorzystali podwójną przewagę i do siatki trafił Victor Schweitzer. Pierwszą odsłonę zakończył bo-kserski pojedynek Michaela Cichego z Tomasso Traversą.
W II tercji nasz zespół zaczął grać agresywniej i miał więcej okazji do zdobycia goli, ale brakowało mu skuteczności. Najlepszą zaprzepaścił Damian Kapica, który w trakcie gry w osłabieniu nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Bliski szczęścia był też napastnik GKS Katowice Tomasz Malasiński.

Kapica zrehabilitował się w ostatniej odsłonie i po indywidualnej akcji zdobył honorowego gola. Tylko na tyle było nas stać, bo w końcówce nie wykorzystaliśmy pół minutowego okresu gry w podwójnej przewadze.

W sobotę Biało-Czerwoni zagrają z Kazachami, a w niedzielę z Węgrami. Bilety na jeden dzień imprezy (dwa mecze) kosztują 10 zł (ulgowy) oraz 15 zł (normalny) i są do nabycia w kasach Jantoru. Sobotni pojedynek transmitować będzie TVP Sport, a niedzielny także TVP 3.