Wielka Brytania - Polska 5:3 Biało-Czerwoni przegrywają z beniaminkiem i w MŚ w Budapeszcie będę walczyć o utrzymanie

Polacy znów przegrali w MŚ
Polacy znów przegrali w MŚ Lucyna Nenow / Polska Press
Reprezentacja Polski zagrała z Wielką Brytanią bardzo nierówno i przegrała 3:5. W mistrzostwach świata Dywizji 1A w Budapeszcie możemy już zapomnieć o awansie do elity. Po trzech meczach mamy na koncie tylko trzy punkty i w stolicy Węgier będziemy walczyć o utrzymanie. W czwartek gramy z gospodarzami turnieju.

Wielka Brytania - Polska I tercja dla rywali
Polacy kiepsko zaczęli to spotkanie i Brety Perlini po sprytnym podaniu Marka Richardsona dał Brytyjczykom prowadzenie. Do remisu doprowadził Paweł Dronia popisując się potężnym strzałem z dystansu, gdy graliśmy w przewadze. Później mogliśmy strzelić drugą bramkę, ale Maciej Urbanowicz trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi rywale wykorzystali grę w przewadze i to oni prowadzili po I tercji 2:1.

– Musimy przestać wozić tyłki na lodzie i wziąć się do roboty – stwierdził w telewizyjnym wywiadzie w przerwie Dronia.

Wielka Brytania - Polska niewykorzystany karny Kapicy
Faktycznie w II odsłonie Polacy zaczęli grać lepiej. Wyrównał Damian Kapica po świetnym podaniu Bartłomieja Pociechy, a prowadzenie dał nam doświadczony Krzysztof Zapała. Nasza przewaga po II tercji mogła być większa, ale świetną okazję zmarnował Krystian Dziubiński, a Kapica nie wykorzystał karnego.

Wielka Brytania - Polska końcówka dla wyspiarzy
W ostatniej tercji Polacy znów zagrali słabiej i rywale strzelili trzy gole. Decydująca była czwarta bramka, którą Brytyjczycy zdobyli grając w podwójnej przewadze. Ostatnie trafienie padło, gdy nasz trener Ted Nolan wycofał z lodu Johna Murraya i rywale trafili do pustej bramki.

Mistrzostwa świata Dywizji 1A
Wielka Brytania – Polska 5:3 (2:1, 0:2, 3:0)

Bramki 1:0 Brett Perlini (4), 1:1 Paweł Dronia (13), 2:1 Colin Shields (19), 2:2 Damian Kapica (24), 2:3 Krzysztof Zapała (30), 3:3 Brendan Brooks (45), 4:3 Ben O’Connor (46), 5:3 Jonathan Phillips (60)

Kary Wielka Brytania - 8, Polska - 10 minut.