Wiesław Jobczyk: Dzięki temu, że komentuję mecze w...

  Wiesław Jobczyk: Dzięki temu, że komentuję mecze w telewizji, jestem ciągle blisko hokeja

  TOK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Robert Walczak i Wiesław Jobczyk komentują mecze w TVP Sport

  Robert Walczak i Wiesław Jobczyk komentują mecze w TVP Sport ©Michał Chwieduk

  Co u pana/pani słychać? Dziś Wiesław Jobczyk, 125-krotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie, strzelec trzech bramek przeciw ZSRR w meczu w Spodku.
  Robert Walczak i Wiesław Jobczyk komentują mecze w TVP Sport

  Robert Walczak i Wiesław Jobczyk komentują mecze w TVP Sport ©Michał Chwieduk

  Wiesław Jobczyk ma w dorobku pięć tytułów mistrzowskich w barwach Zagłębia Sosnowiec w latach 1980, 1981, 1982, 1983, i 1985. W 1979 i 1984 z tym klubem zdobył wicemistrzostwo. W Baildonie Katowice wywalczył trzy razy srebro (1974, 1975, 1976) i raz brąz - 1977. W reprezentacji wystąpił 125 razy i strzelił 88 bramek. Do historii przeszedł dzięki trzem golom strzelonym Związkowi Radzieckiemu w Spodku w 1976 roku, w czasie mistrzostw świata, w meczu sensacyjnie wygranym przez Polskę 6:4. Jobczyk jest trzykrotnym olimpijczykiem - z 1976, 1980 i 1984 roku.

  - Co u mnie słychać? Niewiele się zmieniło. Od 1991 roku prowadzę firmę Corona (armatura przemysłowa - red.). Teraz zajmuję się tym razem z moimi dwoma synami, także do firmy została wprowadzona świeża krew - uśmiecha się Jobczyk, który komentuje w telewizji mecze hokejowe. W sobotę będzie go można usłyszeć w TVP Sport podczas transmisji ze Spodka spotkania reprezentacji z Zagranicznymi Gwiazdami Ligi.

  - Obecnie komentuję mecze w TVP Sport, wcześniej były też Canal+ i Wizja Sport. To dla mnie wspaniała przygoda i przyjemność, ponieważ ciągle jestem blisko hokeja. W sobotę będę wpół-komentował mecz w Spodku razem z redaktorem Robertem Walczakiem. Podczas kwietniowych mistrzostw świata w Katowicach częściowo będę w studiu, a częściowo będę komentował spotkania razem z którymś dziennikarzy sportowych TVP - informuje Jobczyk. - Cieszę się, że hokej wraca do Spodka, bo ta hala ma swoją świetną atmosferę, niezależnie od tego, jaka dyscyplina do niej zawita. Polska drużyna w niej grająca zawsze osiąga dobre wyniki. Mam nadzieję, że nasza kadra dzięki tej hali awansuje do upragnionej grupy A.
  23 lutego były hokeista skończy 62 lata. Nadal ciągnie wilka do lasu. - Od czasu do czasu zakładam łyżwy - mówi pan Wiesław.

  - Ostatni raz miałem je na nogach niedawno, bo 16 stycznia. Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich grała w Tychach z drużyną czeskich aktorów. Tym razem wziąłem udział w spotkaniu nie tylko jako trener reprezentacji artystów, ale też występowałem na lodzie.

  HC Olymp Praga to zespół, który założył czeski aktor Martin Dejdar i występuje w nim m.in. były premier Czech Mirek Topo-lanek. Charytatywny mecz w Tychach pod hasłem „Hokej z Gwiazdami” zakończył się remisem 7:7. Na rzecz WOŚP zebrano ponad 37 tys. złotych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama