PŚ w skokach narciarskich 2017/2018: Inauguracja sezonu w...

  PŚ w skokach narciarskich 2017/2018: Inauguracja sezonu w Wiśle

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  04.03.2017 finlandia lahtimistrzostwa swiata w narciarstwie klasycznymdruzynowy konkurs skokow na duzej skoczni hs130mistrzami swiata zostali polacyn/z
  1/9
  przejdź do galerii

  04.03.2017 finlandia lahti
  mistrzostwa swiata w narciarstwie klasycznym
  druzynowy konkurs skokow na duzej skoczni hs130
  mistrzami swiata zostali polacy
  n/z dawid kubacki piotr zyla ( kamil stoch n/z) kot maciej
  skoki mistrz swiata
  gazeta wroclawska
  pawel relikowski / polska press
  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Decyzją Komisji Kalendarzowej FIS, która w piątek obradowała w słoweńskiej miejscowości Portoroż, Wisła zorganizuje dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. To właśnie zawodami w Wiśle rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich.
  Walczyliśmy o to dość długo – nie ukrywa Andrzej Wąsowicz, wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i dyrektor skoczni w Wiśle Malince. Po piątkowych obradach Komisji Kalendarzowej FIS wiadomo, że właśnie w Wiśle rozpocznie się sezon skoków narciarskich 2017/18. Dwa konkursy na skoczni im. Adama Małysza odbędą się 18 i 19 listopada.

  - Udało się to osiągnąć w trakcie szczerych rozmów z Walterem Hoferem w czasie mistrzostw świata w Lahti – zdradza wiceprezes PZN.


  W tych rozmowach i spotkaniu z dyrektorem Pucharu Świata brał udział minister sportu i turystyki Witold Brańka. Między innymi dzięki temu udało się zdobyć przychylność ministerstwa na sfinansowanie torów lodowych na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince, które były jednym z wymogów do przeprowadzenia konkursu w Wiśle.

  Szefowie PZN postanowili zaryzykować i starać się o rozegranie dwóch konkursów w Wiśle na inaugurację sezonu. – Mieliśmy świadomość, że trudno wbić się w termin stycznia czy lutego. Dlatego wraz z naszym partnerem Supersnow wymyśliliśmy inaugurację Pucharu Świata właśnie w Wiśle – przyznaje Wąsowicz.

  To zaskakująca informacja biorąc pod uwagę rosnące z roku na rok problemy ze śniegiem w Beskidach. Tymczasem konkursy na skoczni w Wiśle Malince zostały zaplanowane na 18-19 listopada (konkurs drużynowy i i indywidualny). Andrzej Wąsowicz jest przekonany, że śnieg , a właściwie jego brak, nie będzie żadnym problemem.
  Zobacz galerię
  - Opieramy się całkowicie na produkcji śniegu przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. Byliśmy miesiąc temu na pokazie firmy Supersnow, gdzie zaprezentowano nam produkcję śniegu w temperaturze +12 stopni. Śnieg opadał na brukowe kostki i utrzymywał się w świetnej konsystencji, jesteśmy przekonani, że damy radę – zaznacza.

  Dodajmy, że w Polsce zostaną rozegrane cztery konkursy – dwa w Wiśle (18-19 listopada 2017 r.) i dwa w Zakopanem (28-29 stycznia 2018 r.).

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama