Ważne
  Puchar Świata w skokach: Sześciu Polaków w konkursie w...

  Puchar Świata w skokach: Sześciu Polaków w konkursie w Klingenthal

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Puchar Świata w skokach: Piotr Żyła wygrał pierwszy trening, a Kamil Stoch kwalifikacje do niedzielnego konkursu. W sobotę odbędą się zawody drużynowe.
  Polscy skoczkowie znów dominowali na treningu i w kwalifikacjach przed konkursem Pucharu Świata. Czy w sobotę w konkursie drużynowym i w niedzielę w indywidualnym wreszcie błysną też w walce o podium? Szanse są spore, bo Klingenthal to dla nich dość szczęśliwe miejsce.

  W świetnym nastroju był wiślanin Piotr Żyła, który wygrał pierwszą serię treningową lądując na 135,5 m, a w drugiej był 11. Imponująco pofrunął wtedy Słoweniec Domen Prevc, osiągając 144 m.

  W kwalifikacjach nie miał sobie równych Kamil Stoch. Polak pofrunął 139 metrów, zdecydowanie wygrywając z drugim w zestawieniu sensacyjnym Czechem Wojciechem Stursą (132 m). Awans wywalczyli też Żyła (132,5/4.miejsce), Stefan Hula (129,5/8), Dawid Kubacki (126,5/19), Klemens Murańka (126,5/34), odpadł natomiast tylko Aleksander Zniszczoł (116,5/48).

  O występ w niedzielę nie musiał się starać Maciej Kot, który w gronie pewnych startu skoczków uzyskał siódmy wynik - 133,5 m. Najdłuższe skoki oddał natomiast Domen Prevc i Norweg Daniel Andre Tande - po 140 m.

  Sobotni konkurs drużynowy rozpocznie się o godzinie 16, a niedzielny indywidualny o 15.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama