Ważne
    Turniej Czterech Skoczni Innsbruck WYNIKI KWALIFIKACJI...

Turniej Czterech Skoczni Innsbruck WYNIKI KWALIFIKACJI Siedmiu Polaków w konkursie SKOKI NARCIARSKIE

Zdjęcie autora materiału

Piotr Żyła zajął trzecie miejsce kwalifikacjach Turnieju czterech Skoczni w Innsbrucku ©Michal Gaciarz / Polska Press

Skoki narciarskie NA ŻYWO Kwalifikacje do Konkursu Czterech Skoczni w Innsbrucku: Maciej Kot drugi, Piotr Żyła trzeci. Kolejne znakomite skoki w wykonaniu reprezentantów Polski. Kwalifikacje w Innsbrucku przeszło czterech z nich, a Kamil Stoch i Maciej Kot udział w środowym konkursie mieli zapewniony z racji miejsc w klasyfikacji Pucharu Świata. Z grona sześćdziesięciu zawodników, którzy musieli o taki przywilej walczyć najlepszy był Piotr Żyła, który ostatecznie był trzeci. Kamil Stoch odpuścił kwalifikacje i w pierwszej serii zmierzy się ze Stefanem Kraftem.

ZOBACZ KONIECZNIE 4.1.2017
    Skoki narciarskie NA ŻYWO Z INNSBRUCKA

Polacy w Turnieju Czterech Skoczni skaczą dobrze i... szczęśliwie. Tak, jak Klemens Murańka, który przebrnął przez kwalifikacje, zajmując ostatnie premiowane awansem czterdzieste miejsce (skoczył 115 m).

Pozostali członkowie zespołu Stefana Horngachera nie mieli problemów.

Co więcej, Maciej Kot w kwalifikacjach był drugi (132 m) a, Piotr Żyła trzeci (130 m)! Stefan Hula zajął 16. miejsce (122,5 m), Dawid Kubacki 20. (124 m), a Jan Ziobro 34. (120,5). Lider Turnieju Czterech Skoczni, Kamil Stoch, zrezygnował z udziału, co oznacza, że trafił na zwycięzcę kwalifikacji i wicelidera TCS Austriaka Stefana Krafta (134,5 m), a "szczęściarz" Murańka na Macieja Kota.