Ważne
  TdP 2016: wielkie święto kolarstwa, korki i strefy kibica

  TdP 2016: wielkie święto kolarstwa, korki i strefy kibica

  Justyna Przybytek, MANO, TK, MAT

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  TdP 2016: wielkie święto kolarstwa, korki i strefy kibica
  1/5
  przejdź do galerii
  Tour de Pologne 2016: Jutro przez śląskie miasta przejedzie kolarski peleton TdP. Szykuje się wielkie święto kolarstwa, ale i wielkie utrudnienia dla kierowców.

  Tour de Pologne 2016:


  13 lipca 2016 peleton Tour de Pologne wjedzie do miast aglomeracji śląskiej. Kolarze w drugim etapie wyścigu przejadą z Tarnowskich Gór, przez Piekary Śląskie, Bytom, Chorzów, Siemiano-wice Śląskie i wjadą do Katowic , gdzie zaplanowano metę etapu. W sumie pokonają 153 kilometry, zaś w czwartek ruszą na trzeci etap, który wystartuje z Zawiercia. W trakcie 73. TdP zobaczymy zawodników z blisko 50 państw i rekordową grupę Polaków. Emocje i sportowe widowisko gwarantowane, pewne są jednak też utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem, na które warto się wcześniej przygotować.

  Tour de Pologne 2016 Tarnowskie Góry


  Ograniczenia w ruchu kołowym będą obejmowały 13 lipca praktycznie całe ścisłe centrum miasta - w godz. 14.30 - 16. Ponadto utrudnienia pojawią się 0rejonie ulic: Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego, Legionów, Nakielskiej, Obwodnicy, Lasowickiej. Dodatkowo całkowity zakaz ruchu będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Wajdy i Strzeleckiej (od godz. 13). Ograniczenie to nie będzie dotyczyło pojazdów Tour de Pologne.

  Całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) w dniu wyścigu (od północy 13 lipca) będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Strzeleckiej, Piłsudskiego (od ul. Krakowskiej do ronda Ranoszka), Sienkiewicza (od ronda Ranoszka do ul. Powstańców Śl.), Powstańców Śl. (od ul. Sienkiewicza do ul. Opolskiej), Opolskiej (od ul. Powstańców do ul. Opatowickiej), Wyspiańskiego, Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego i Zamkowej.

  Wyścig wystartuje o godz. 15. Najpierw peleton przejedzie runde honorową ulicami centrum Tarnowskich Gór o około godz. 15.05, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Krakowskiej odbędzie się tzw. twardy start. Później kolarze ulicą Nakielską skierują się w stronę gminy Świerklaniec.

  Tour de Pologne 2016 Piekary Śląskie

  Tutaj utrudnień należy się spodziewać od godz. 14 do 16.30. Do Kozłowej Góry kolarze wjadą około godz. 15.15 i przejadą głównymi ulicami miasta: Tarnogórską, Bytomską, następnie skręcą w ul. Ziętka i pojadą przy kopalni w stronę ul. Jana Pawła II, następnie wjadą do gminy Bobrowniki. Do Piekar ponownie wjadą od ul. Sadowskiego, przejadą ul. Przyjaźni, Bednorza, Partyzantów. Około godz. 16 przy Ośrodku Kultury Andaluzja (ul. Oświęcimska 45) przejazd przez premię lotną. Następnie peleton pojedzie ul. Oświęcimską, Wyszyńskiego, Miarki, Podmiejską, a potem wyjazd z Piekar Śląskich do Bytomia. Wszystkie te drogi zostaną zamknięte na godzinę przed przejazdem kolarzy (od godz. 14).

  Parkingi wzdłuż tych ulic zostaną wyłączone i zostaną otaśmowane (rozpocznie się to około godz. 11). Będą dostępne dopiero po tym, jak przejedzie przez miasto cały peleton. Uwaga - nie zostawiamy pojazdów na trasie przejazdu peletonu, ponieważ będą natychmiast usuwane przez służby drogowe.
  1 3 4 5 6 »

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pytanie

   ś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

   Zapyta ktoś wreszcie mieszkańców "paraliżowanych miast", czy my tego chcemy?!


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kupa

   Cadron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Dokładnie, ostatnio ze sklepu do którego mam 2 km autem czyli 7 minut drogi, wracałem 60 minut otaczający całe miasto, bo pierdół oni kolarza chcą jechać przez główne trasy, nie mogą k**** po wsi...rozwiń całość

   Dokładnie, ostatnio ze sklepu do którego mam 2 km autem czyli 7 minut drogi, wracałem 60 minut otaczający całe miasto, bo pierdół oni kolarza chcą jechać przez główne trasy, nie mogą k**** po wsi jeździć jakiejś?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Tour de Pologne - polski komentarz

   Dawid (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Drugi etap Tour de Pologne w HD zobaczysz tutaj:
   obrazkovo.pl/7ca5227f


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tdp

   paula (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   nie tnie! dziekuje :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama