Tour de Pologne 2017 Bobrowniki TRASA, UTRUDNIENIA Drugi...

  Tour de Pologne 2017 Bobrowniki TRASA, UTRUDNIENIA Drugi etap przez

  Katarzyna Kapusta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2017 Bobrowniki TRASA, UTRUDNIENIA Drugi etap przez
  1/4
  przejdź do galerii
  Tour de Pologne 2017 Bobrowniki: W niedzielę 30 lipca przez gminę Bobrowniki przebiegać będzie trasa II etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tourn de Pologne. Będzie to drugi etap wyścigu, jedyny prawdziwie sprinterski. Rozpocznie się w Tarnowskich Górach. Stamtąd kolarze ruszą w stronę stolicy Górnego Śląska.

  Tour de Pologne 2017 Bobrowniki TRASA, UTRUDNIENIA Drugi etap przez


  Po drodze czeka ich walka na trzech lotnych premiach w Piekarach Śląskich, Chorzowie i Siemianowicach Śląskich, a także premii specjalnej w Bytomiu. Zanim dojdzie do jednego z najszybszych finiszów na świecie peleton przejedzie ulicami Katowic. Trasa trzech rund o długości 17,5 kilometra wiedzie przez najbardziej zielony zakątek miasta, w okolicach Doliny Trzech Stawów.
  Na Alei Wojciecha Korfantego i ulicy Henryka Mikołaja Góreckiego usytuowane zostały dwie górskie premie. Sprint w okolicach „Spodka” to moment, który przyprawi o mocniejsze bicie serca nie jednego kibica. Wyścig przejedzie także przez gminę Bobrowniki. W związku z tym na kierowców i nie tylko będą czekać utrudnienia. w dniu wyścigu od godziny 13:00 do godziny 15:00 całkowicie wyłączone z ruchu drogowego zostaną ulice: Dobieszowice- ul. 27 Stycznia, ul. Kościuszki, ul. Polna. Bobrowniki - ul. Polna i ul. Sienkiewicza od nr 49 w stronę Wojkowic.

  -Tour de Pologne to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja, żeby obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do strefy kibica, która zlokalizowana będzie na parkingu przy markecie Biedronka w Dobieszowicach- informuje Bartosz Makieła, z Urzędu Gminy Bobrowniki.

  - Gmina Bobrowniki zwraca się z prośbą o uszanowanie ciężkiej pracy wolontariuszy obsługujących trasę i dostosowanie niedzielnych wyjazdów do godzin zamknięcia ulic z ruchu drogowego- dodaje Makieła.

  Na to drugie będą zwracać uwagę także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. W jednej z największych imprez sportowych w kraju uczestniczyć będzie 19 będzińskich policjantów. Policja wyznaczyła już objazdy przez Bobrowniki i Wojkowice.
  - Objazd do lotniska w Pyrzowicach będzie możliwy drogą DK-86, DW-913 oraz autostradą A1(zjazd od Piekar Śląskich)- tłumaczy Tomasz Mogielski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

  - Jednocześnie apelujemy do kierowców i mieszkańców o bezwzględne stosowanie się do poleceń zarówno policjantów jak i wolontariuszy wyścigu - dodaje Mogielski.

  Podczas drugiego etapu kolarze będą mieli do pokonania 142 kilometry. Trzeci etap nie będzie już tak łatwy - po starcie w Jaworznie rywalizacja przeniesie się w stronę Szczyrku.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tour de Pologne 2017 w innych miastach
  Tour de Pologne 2017 w Katowicach: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW, TDP 2017, UTRUDNIENIA
  TOUR DE POLOGNE 2017 ZABRZE: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW + UTRUDNIENIA
  Tour de Pologne 2017 Bytom: TRASA, UTRUDNIENIA, GDZIE KIBICOWAĆ
  Tour de Pologne 2017 Jaworzno: TRASA, GODZINY, UTRUDNIENIA, GDZIE KIBICOWAĆ
  Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Uber helikopter w Katowicach remedium na korki INSTRUKCJA  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama