Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY...

  Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA

  Zdjęcie autora materiału

  Karol Świerkot

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA
  1/10
  przejdź do galerii
  TOUR DE POLOGNE 2017: 29 lipca wystartuje po raz 74. Tour de Pologne to wyścig wyjątkowy. Będzie się składał z aż 7 etapów, podczas których kolarze przejadą ponad 1 tys km. TDP w tym roku rozpocznie się 29 lipca na Rynku Głównym w Krakowie i zakończy 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Ale największa część Tour de Pologne 2017 poprowadzi szosami woj. śląskiego. Aż 5 etapów zostanie rozegranych na trasach wytyczonych przez miasta Śląska, Zagłębia, Podbeskidzia czy Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zobaczcie dokładny plan TDP 2017: TRASA, MAPA, ETAPY Tour de Pologne.

  TOUR DE POLOGNE 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA


  Tour de Pologne 2017: ETAPY
  74. Tour de Pologne wystartuje już 29 lipca 2017 r. z Rynku Głównego w Krakowie i podzielony będzie na 7 etapów. Aż 5 z nich będzie prowadzić przez woj. śląskie.

  Na etapy składają się odcinki proste, bardzo szybkie, oraz kręte, górskie, gdzie trzeba wykazać się techniką i wytrzymałością. W wyścigu wezmą udział kolarze z całej Europy. Zobaczcie jak będą wyglądać poszczególne etapy Tour de Pologne 2017.

  I etap TDP 217 Kraków - Kraków rozpocznie się i zakończy w Krakowie. Kolarze przejadą w sumie 130 km. Trasa pierwszego etapu poprowadzi m.in. obok sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej, a pierwsze punkty do klasyfikacji górskiej TDP 2017 kolarze zdobędą w Bachowicach i Kaszowie. Przed finiszem peleton pokona trzy rundy czterokilometrowe pomiędzy stadionami Wisły i Cracovii.

  II etap TDP 2017 Tarnowskie Góry - Katowice wystartuje 30 lipca z rynku w Tarnowskich Górach, peleton przejedzie przez Piekary Śląskie, Chorzów, Siemianowice Śląskie i wjedzie do Katowic. Cały etap ma dystans 142 km. W Katowicach peleton przejedzie ulicami Katowic. Trasa trzech rund o długości 17,5 kilometra wiedzie m.in. przez Dolinę Trzech Stawów, Al. Korfantego i ul. Henryka Mikołaja Góreckiego. Finisz etapu znajduje się koło Spodka.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tour de Pologne 2017 w innych miastach
  Tour de Pologne 2017 w Katowicach: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW, TDP 2017, UTRUDNIENIA
  TOUR DE POLOGNE 2017 ZABRZE: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW + UTRUDNIENIA
  Tour de Pologne 2017 Bytom: TRASA, UTRUDNIENIA, GDZIE KIBICOWAĆ
  Tour de Pologne 2017 Jaworzno: TRASA, GODZINY, UTRUDNIENIA, GDZIE KIBICOWAĆ


  MAPA PRZEJAZDU TDP 2017 PRZEZ KATOWICE  III etap TDP 2017: Jaworzno - Szczyrk.Dystans: 162 km. Start 31 lipca z rynku w Jaworznie. Pogranicze Małopolski i Śląska to jedyny płaski odcinek etapu. Następnie kolarze przejadą przez Grójec w kierunku Kęt dalej do Bielska-Białej, Wisły i Szczyrku gdzie dojadą do mety pod hotelem „Orle Gniazdo”.

  ZOBACZ TAKŻE:
  Tour de Pologne 2017 przejedzie przez Katowice 30 lipca. Tym razem TdP nie sparaliżuje miasta


  IV etap TDP 2017: Zawiercie - Zabrze.Tutaj peleton będzie miał 1 sierpnia do pokonania 238 km. Kolarze zaczną na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej w Zawierciu i przejadą m.in. przez Olkusz, Trzebinię, Chełm Śląski, Imielin, Bieruń, Tychy, Orzesze, Rybnik, Knurów i Gliwice. Finisz tego długiego etapu zaplanowano pod stadionem Górnika Zabrze w Zabrzu.

  V etap TDP 2017: Olimp Nagawczyna - Rzeszów 130 km, to najkrótszy etap Tour de Pologne 2017. Kolarze wystartują 2 sierpnia sprzed siedziby Olimp Laboratories w Nagawczynie. 130 kilometrów jazdy malowniczymi terenami Podkarpacia będzie wiodło między innymi przez gminę Lubenia, gdzie kolarze powalczą na dwóch górskich premiach. Kolejne punkty górale będą mogli zdobyć w Łanach gdzie zameldują się dwukrotnie. Ostatnie kilometry to walka na ulicach Rzeszowa. Na Alei Łukasza Cieplińskiego najpierw rozpędzi się przed lotnym finiszem, żeby na najwyższych obrotach wpaść na metę.

  VI etap TDP 2017: Wieliczka - Zakopane Peleton 3 sierpnia wjedzie w wysokie góry, po drodze mijając między innymi rodzinne domy brązowego medalisty olimpijskiego w kolarstwie – Rafała Majki i dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w narciarstwie klasycznym – Justyny Kowalczyk. Przed metą na kolarzy czeka runda wokół Zakopanego. 64 kilometry z pięcioma górskimi premiami I kategorii w Bustryku, na Butorowym Wierchu w Kościelisku i na przełęczy Głodówka. Ostateczny finisz przed Wielką Krokwią.

  VII etap TDP 2017: Bukovina Resort - Bukowina Tatrzańska Przed kolarzami dwie rundy, z których każda będzie miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogą się obyć bez górskich premii I kategorii, których będzie sześć. Premie usytuowane zostały w Łapszance, Sierockiem i na kultowej już Ścianie Bukovina. Ostatnia premia poświęcona została pamięci Joachima Halupczoka i będzie punktowana podwójnie. Jedyny lotny finisz tego dnia, na drugiej pętli, będą gościły Szaflary. Po tym jak w ubiegłym roku etap wokół Bukowiny został anulowany z powodu ulewnego deszczu, wszyscy mają nadzieję, że aura w tym roku będzie znacznie bardziej łaskawa dla kolarzy.

  ETAPY TDP 2017: Zobacz na mapkach jak będzie przebiegał Tour de Pologne 2017 na poszczególnych etapach
  10 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  Tour de Pologne 2016

  Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA

  Link do głównego zdjęcia


  TOUR DE POLOGNE 2017: CZASY PRZEJAZDÓW TDP + MIASTA


  Zobacz o której godzinie peleton TDP 2017 przejedzie przez twoje miasto. W Galerii znajdziecie dokładne czasy przejazdów przez poszczególne gminy.
  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  TDP 2017: Czasy przejazdów

  TDP 2017: Czasy przejazdów

  Link do głównego zdjęcia


  TOUR DE POLOGNE 2017: WYSOKOŚCIÓWKA


  Tak wygląda różnica wzniesień na poszczególnych etapach Tour de Pologne 2017 Zobaczcie z czym na trasie będą musieli zmierzyć się kolarze.
  8 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Dziennika Zachodniego

  TDP 2017: WYSOKOŚCIÓWKA

  TDP 2017: WYSOKOŚCIÓWKA

  Link do głównego zdjęcia
  Metal Hammer Festival

  Wspaniały Maluch Toma Hanksa w najdrobniejszych detalach  Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu  Tarnowskie Góry. Zabytkowa Kopalnia Srebra wpisana na listę UNESCO [REPORTAŻ DZ]
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama