Tour de Pologne 2017 w Rybniku TRASA, UTRUDNIENIA, GODZINY...

  Tour de Pologne 2017 w Rybniku TRASA, UTRUDNIENIA, GODZINY TdP2017

  Aleksander Król, KMP RYBNIK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne
  1/4
  przejdź do galerii

  Tour de Pologne ©Łukasz Klimaniec

  Tour de Pologne 2017 w Rybniku TRASA, UTRUDNIENIA We wtorek, 1 sierpnia, ulicami Rybnika oraz powiatu rybnickiego przebiegać będzie trasa IV etapu 74. międzynarodowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne 2017. W związku z organizacją wyścigu należy spodziewać się utrudnień i zmian w ruchu drogowym, w tym czasowego zamknięcia kilku dróg. Policja apeluje do kierowców o cierpliwość na drodze i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.
  Tour de Pologne 2017 w Rybniku i powiecie rybnickim. Zamkną ulice. ZOBACZ KTÓRE

  Tour de Pologne 2017 w Rybniku TRASA, UTRUDNIENIA  Planowana godzina wjazdu peletonu do Świerklan od strony Połomii (ul. 3 Maja – DW 930) to 17:05 – 17:22 (może ulec zmianie o kilka minut; w zależności od tempa jazdy peletonu). Trasa przejazdu peletonu będzie prowadziła następującymi ulicami:

  Świerklany: ul. 3 Maja (DW 930), ul. Kościelna (DW 932), ul. Kościuszki, ul. Rybnicka (DW 929), następnie;

  Jankowice: ul. Świerklańska (DW 929), następnie;

  Rybnik: ul. 1 Maja (DW 929), ul. Chwałowicka, ul. 3 Maja, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Tadeusza Kościuszki, ( skrzyżowanie ul. Tadeusza Kościuszki z ul. Saint Vallier - PREMIA LOTNA), ul. Powstańców Śląskich, ul. Byłych Więźniów Politycznych, ul. Mikołowska (DW 925), ul. Robotnicza, następnie;

  Książenice: ul. Księdza Jana Pojdy.

  Ruch na tych ulicach zostanie całkowicie wstrzymany na około 10 minut przed wjazdem peletonu na poszczególne odcinki.
  Ruch poprzeczny przez trasę wyścigu prowadzony będzie warunkowo do momentu całkowitego zamknięcia trasy. Czas przejazdu kolarzy przewidywany jest na ok. 40 min.

  Tour de Pologne 2017 dotrze do Jastrzębia już we wtorek
  Tour de Pologne: w Szczyrku wygrał Belg
  Peleton Tour de Pologne 2017 już w Katowicach  Tour de Pologne 2017 w Rybniku TRASA  Trasa wyścigu będzie wyłączona z ruchu samochodowego na czas przejazdu ekip technicznych oraz kolarzy i otwarta zaraz po przejeździe. Wyjątkiem będzie ul. Tadeusza Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Chrobrego) do wysepki autobusowej na ul. Powstańców Śląskich, która pozostanie zamknięta do ok. godz. 19.00. Po przejeździe głównego wyścigu kolarskiego, około godziny 17.45 odbędzie się "Bajtel na Tour de Pologne" – zawody rowerowe dla najmłodszych zorganizowane przez Urząd Miasta Rybnika. Podczas trwania imprezy, rybniccy policjanci przeprowadzą dla dzieci akcję profilaktyczną.

  Tour de Pologne 2017 w Rybniku OBJAZDY  - W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o ostrożną jazdę w rejonie trasy wyścigu i parkowanie pojazdów w miejscach wyznaczonych przez osoby zabezpieczające trasę wyścigu. Kierowcy powinni bezwzględnie reagować na polecenie wydawane przez osoby kierujące ruchem i zabezpieczające trasę wyścigu. Szczególną uwagę kierowcy powinni zwracać na pieszych będących widzami tego wyścigu. Ostrożność powinni zachować widzowie, a szczególnie osoby które przyjdą oglądać wyścig ze swoimi pociechami. Należy zadbać aby dzieci nie wybiegły na jezdnię. Kolarze pojadą z dużą prędkością i każde wejście lub przechodzenie przez jezdnię tuż przed peletonem może być bardzo niebezpieczne - informuje policja.

  W dniu wyścigu tj. 1.08.2017r. będzie uruchomiona infolinia obsługiwana przez pracownika Wydziału Dróg Referat Uzgodnień i Zarządzania Ruchem, który będzie udzielać wszystkim zainteresowanym bieżącej informacji o planowanych i powstałych utrudnieniach związanych z organizacją wyścigu pod nr telefonu: (32) 43 92 118.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?  Zawalił się dom w Dębieńsku


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo