Tour de Pologne 2017 w Zawierciu. Kolarze już wystartowali...

  Tour de Pologne 2017 w Zawierciu. Kolarze już wystartowali ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału
  Paulina Musialska

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2017 w Zawierciu. Kolarze już wystartowali ZDJĘCIA
  1/84
  przejdź do galerii

  ©Paulina Musialska

  Punktualnie o godzinie 13.05 ruszyła runda honorowa czwartego etapu Tour de Pologne 2017. Kolarze wystartowali z Zawiercia i ruszyli do Zabrza. Dzisiaj mają do pokonania 238 kilometrów.
  We wtorek, 1 sierpnia, ruszył czwarty etap Tour de Pologne 2017 Zawiercie-Zabrze. To najdłuższy etap podczas tegorocznego wyścigu. Kolarze mają do przejechania 238 kilometrów.

  We wtorek, 1 sierpnia, odbył się czwarty etap Tour de Pologne 2017 Zawiercie-Zabrze. Miasteczko startowe wyrosło przy Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu.

  Mieszkańcy pojawiali się na starcie już od godziny 10. Najpierw dopingowali dzieci i młodzież, następnie osoby, które zdecydowały się przejechać rundę honorową. Czekali również na zawodników, którzy w tym roku biorą udział w Tour de Pologne.

  Największym zainteresowaniem cieszył się przede wszystkim autokar teamu Bora-Hansgrohe. Kibice czekali na Rafała Majkę oraz Petera Sagana. Ulubieńcy publiczności kazali długo na siebie czekać i jako jedni z ostatnich wyszli podpisać listy startowe. Wynikało to z warunków atmosferycznych, które panowały na starcie czwartego etapu Tour de Pologne Zawiercie-Zabrze. Temperatura w cieniu sięgała nawet 35 stopni, a w słońcu było jeszcze cieplej. Wszystkie teamy zwlekały z wypuszczeniem zawodników do ostatnich minut przed startem, aby oszczędzić ich siły na przejazd etapu.

  Punktualnie o godzinie 13.05 wystartowała runda honorowa czwartego etapu Tour de Pologne 2017 w Zawierciu. Kolarze ruszyli z ulicy Leśnej. Następnie przejechali ulicami Sikorskiego, 3 Maja, Kościuszki i Piłsudskiego. Na ulicy Leśnej ruszył również start ostry. Najpierw kolarze przejechali trasę rundy honorowej, a następnie skierowali się do Ogrodzieńca.
  Zobacz galerię
  Tradycyjnie na starcie etapu Tour de Pologne w Zawierciu pojawiło się kilka tysięcy mieszkańców, którzy dopingowali swoich ulubionych kolarzy.

  TOUR DE POLOGNE 2017 ZABRZE: TRASA, GODZINY PRZEJAZDÓW + UTRUDNIENIA
  Tour de Pologne 2017: TRASA TDP 2017, ETAPY, GODZINY PRZEJAZDÓW, MAPA

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama