Tour de Pologne. Rower od Czesława Langa dla papieża...

  Tour de Pologne. Rower od Czesława Langa dla papieża Franciszka [ZDJĘCIA]

  Arlena Sokalska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Czeslaw Lang, dyrektor Tour de pologne przekazuje rower Colnago dla papieża Franciszka
  1/10
  przejdź do galerii

  Czeslaw Lang, dyrektor Tour de pologne przekazuje rower Colnago dla papieża Franciszka ©Sylwia Dąbrowa

  Przed startem piątego etapu dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang przekazał Caritas Polska specjalny rower Colnago w darze dla papieża Franciszka. Oficjalne przekazanie sprzętu nastąpi 31 lipca, w czasie Światowych Dni Młodzieży.
  Rower zostanie później przeznaczony na cele charytatywne – mówi ksiądz Bogdan Kordula, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej i szef Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie odbędzie się główne spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem.

  Na rowerach Colnago jeździły legendy kolarstwa, między innymi Eddy Merckx, Tony Rominger, Moreno Argentin, Oscar Freire, a także Czesław Lang, który w grupie Del Tongo-Colnago odnosił wielkie zawodowe sukcesy.

  To nie pierwszy rower tej firmy przekazany Ojcu Św. W 1979 Ernesto Colnago, twórca marki, przygotował specjalny złoty model dla Jana Pawła II. - Pamiętam, że Jan Paweł II podniósł rower i powiedział: Ale lekki! Szkoda że nie miałem takiego w dawnych czasach w Krakowie - wspomina Colnago.

  Jan Paweł II uznał jednak, że sprzęt jest zbyt wystawny, więc rok później złoty model wrócił do fabryki i do dziś stoi w muzeum Colnago. Papież otrzymał więc zwykły, biały rower, jeździł na nim podczas pobytów w Castel Gandolfo.

  - Światowe Dni Młodzieży to wspaniała szansa dla całej Polski. Nawet w świetle tragicznych wydarzeń w Nicei, a także tych, które w ostatnim czasie miały miejsce w innych częściach świata. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, potrzebujemy pokoju, solidarności i braterstwa. Młodzi ludzie są przyszłością i powinni być fundamentem, na którym budowany będzie lepszy świat. Mam nadzieję, że sport i kolarstwo mogą odegrać ważną rolę w niesieniu pokojowego przesłania w tych trudnych czasach – powiedział dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Może papież...

   Wojtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ... zamiast rowery przyjmować, powinien raczej ogłosić nową krucjatę?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama