Tour de Pologne: Tak będzie na starcie śląskiego etapu [MAPA...

  Tour de Pologne: Tak będzie na starcie śląskiego etapu [MAPA INTERAKTYWNA]

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Klyta

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mapa II etapu Tour de Pologne
  1/4
  przejdź do galerii

  Mapa II etapu Tour de Pologne ©Lang Team

  Już za kilka dni ruszy największy wyścig kolarski w Polsce - Tour de Pologne. W środę 13 lipca, kolarze pojawią się w województwie śląskim, gdzie odbędzie się II etap. Wyścig wystartuje z Tarnowskich Gór o godz. 15. Na kierowców czeka mnóstwo utrudnień. Zobaczcie na mapie które ulicę będą zamknięte, gdzie zostanie wprowadzony zakaz parkowania oraz gdzie będzie można dopingować zawodników.
  Po raz drugi z rzędu Tarnowskie Góry znalazły się na trasie największego kolarskiego wyścigu w Polce - Tour de Pologne. W tym roku jednak, to właśnie z naszego miasta wyruszy jeden z etapów. Stanie się to już w najbliższą środę 13 lipca. Wyścig wystartuje o godz. 15. Na początku peleton przejedzie rundę honorową ulicami Tarnowskich Gór. Po przejechaniu pętli nastąpi tzw. twardy start i kolarze udadzą się przez gminę Świerklaniec do Piekar Śląskich. Meta II etapu Tour de Pologne będzie w Katowicach.

  KLIKNIJ I ZOBACZ MAPY
  ETAPY TOUR DE POLOGNE 2016


  Całkowity zakaz parkowania (pod rygorem odholowania) w dniu wyścigu (od godz. 00.00 13 lipca) będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Strzeleckiej, Piłsudskiego (od ul. Krakowskiej do ronda Ranoszka), Sienkiewicza (od ronda Ranoszka do ul. Powstańców Śl.), Powstańców Śl. (od ul. Sienkiewicza do ul. Opolskiej), Opolskiej (od ul. Powstańców do ul. Opatowickiej), Wyspiańskiego, Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego i Zamkowej. Na utrudnienia muszą się również przygotować kierowcy w Nowym Chechle i Świerklańcu, gdzie ulice będą zamykane około godziny 15.

  Na poniższej mapie możecie zobaczyć które ulice będą wyłączone z ruchu, gdzie będzie obowiązywał zakaz parkowania oraz jakimi ulicami przejedzie peleton. Wystarczy kliknąć w menu po lewej stronie i wybrać interesujący nas element.  Ograniczenia w ruchu kołowym będą obejmowały 13 lipca praktycznie całe ścisłe centrum miasta - w godz. 14.30 - 16. Ponadto ograniczenia będą występowały w rejonie ulic: Opatowickiej, Janasa, Wyszyńskiego, Legionów, Nakielskiej, Obwodnicy, Lasowickiej. Dodatkowo całkowity zakaz ruchu będzie dotyczył ulic: Sobieskiego, Wajdy i Strzeleckiej. Ograniczenie to nie będzie dotyczyło pojazdów Tour de Pologne.


  Agencja TVN/x-news


  *EURO 2016: Transmisje, relacje, zdjęcia i filmy wideo
  *Reforma edukacji, czyli diabeł tkwi w szczegółach SPRAWDŹ
  *Miss Polski 2016 OTO FINALISTKI Zobacz zdjęcia
  *Wakacje za granicą: Tych krajów unikaj i nie jedź. MSZ ostrzega. Są zaskoczenia
  *Polska ma najpiękniejsze kibicki na Euro 2016 [ZDJĘCIA] Oto dowód
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nikomu nie potrzebne utrudnienia na drogach

   Zakazkolarstwazawidowegowmiastach (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kiedy to się skończy, masta są blokowane przez odwiedziny WIP-ów. A, mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia. Kolaże to już szczyt wszystkiego, ulice zablokowane na kilka godzin. A co z nami,.......rozwiń całość

   Kiedy to się skończy, masta są blokowane przez odwiedziny WIP-ów. A, mieszkańcy nie mają nic do powiedzenia. Kolaże to już szczyt wszystkiego, ulice zablokowane na kilka godzin. A co z nami,.... czy my jesteśmy pozbawieni praw publicznych! Ten sport niech sobie uprawiają, nie utrudniając innym życia, dla własnych przyjemności. Przejazd drogami publicznymi ma być zakaźny!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama