Kacper Woryna, żużlowiec KS ROW, czeka na operację. W...

  Kacper Woryna, żużlowiec KS ROW, czeka na operację. W weekend nie pojedzie

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Kacper Woryna ma poważną kontuzję ręki
  1/4
  przejdź do galerii

  Kacper Woryna ma poważną kontuzję ręki

  Kacper Woryna, utalentowany żużlowiec KS ROW Rybnik nabawił się poważnej kontuzji. Zawodnik czeka w Wielkiej Brytanii na operację ręki. Już wiadomo, że najbliższych spotkaniach swojej drużyny, która w najbliższy weekend debiutuje w PGE Ekstralidze, Kacper nie wystąpi.
  Kacper Woryna, kontuzjowany w środowym meczu ligi angielskiej, pozostaje w Wielkiej Brytanii. W szpitalu w Coventry przejdzie operację, która pozwoli sklepić kontuzjowaną dłoń. Niestety leczenie nie jest łatwe, bo w ranę wdało się zakażenie.

  - Dziekuję wszystkim za wiadomości i wsparcie, bardzo wiele mi to daje teraz. Dzień po upadku wszystko boli potrójnie, ale jest ok, ręka czeka na dwie operacje, jedna jutro, która ma na celu oczyszczenie i usunięcie martwej skóry. Druga jeśli wszystko się dobrze potoczy będzie miała na celu sklepienie rany. Od rana jestem pod antybiotykiem gdyż dostało się zakażenie i muszę być pod kroplówką, co chwile dostaje antybiotyk dożylnie. Całe ciało boli strasznie, ale ręka to największe zmartwienie. Na szczęście zajmuje się nią najlepszy lekarz kadry Wielkiej Brytanii, więc odliczam tylko godziny do powrotnego lotu! Dziękuję wszystkim za pomoc!!! - pisze Kacper na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

  Na szczęście okazało się, że w ręce nie ma złamań. - Kacper nie ma złamań, ścięgna też są całe. Największym problemem jest rozmiar rany na dłoni - po prostu ubytek skóry jest tak duży, że nie da się jej po prostu zszyć - mówi Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik SA. - Uruchomiliśmy dziś lekarzy z kliniki Piekarach Śląskich, którzy wspólnie z angielskimi kolegami dyskutowali nad sposobami leczenia. Szukamy rozwiązań, które pozwolą pomóc naszemu zawodnikowi w jak najszybszym powrocie do pełnej sprawności - dodaje.
  1 »

  Komunikat

  Ostrzegamy, że kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich lub dla nich nieprzeznaczone.

  Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i nie mam ograniczonej zdolności do czynności prawnych.

  Nie mam 18 lat! Przejdź do artykułu »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl