Ważne
  Od 2019 roku wszystkie mecze PGE Ekstraligi na żywo w...

  Od 2019 roku wszystkie mecze PGE Ekstraligi na żywo w telewizji

  Dawid Foltyniewicz

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Od 2019 roku nSport+ i Eleven przeprowadzą transmisję ze wszystkich meczów na Stadionie Olimpijskim

  Od 2019 roku nSport+ i Eleven przeprowadzą transmisję ze wszystkich meczów na Stadionie Olimpijskim ©Tomasz Hołod

  W sezonach 2019-2021 nSport+ i Eleven pokażą wszystkie mecze PGE Ekstraligi. Trzyletni kontrakt telewizyjny zapewni klubom ponad 60 mln zł.
  Od 2019 roku nSport+ i Eleven przeprowadzą transmisję ze wszystkich meczów na Stadionie Olimpijskim

  Od 2019 roku nSport+ i Eleven przeprowadzą transmisję ze wszystkich meczów na Stadionie Olimpijskim ©Tomasz Hołod

  Warunki umowy negocjowały władze Ekstraligi Żużlowej. Podczas Walnego Zgromadzenia Wspólników prezesi ośmiu najlepszych klubów w Polsce jednomyślnie zaakceptowali nowy kontrakt. Od 2019 roku każdy z przedstawicieli PGE Ekstraligi otrzyma z tytułu praw telewizyjnych ponad 2 mln zł rocznie. Obecnie obowiązująca trzyletnia umowa zapewnia klubom wypłatę 25 mln zł, co oznacza, że każdy z nich dostaje ok. 1 mln zł za rok startów.

  Kontrakt zakłada także, że nSport+ i Eleven przeprowadzą transmisje ze wszystkich meczów PGE Ekstraligi. W tym sezonie kibice w każdej kolejce mogą zobaczyć zwykle dwa spotkania na żywo. Od 2019 roku każda runda będzie rozpoczynała się już w piątek, a prawo do pokazywania starć w tym dniu tygodnia będzie miało Eleven. Niedzielne mecze pozostaną tradycyjnie na antenie nSport+. - To bardzo dobra wiadomość dla fanów czarnego sportu. Po raz pierwszy w historii mają pewność, że zobaczą mecz z udziałem swojej drużyny. Wierzę, że co tydzień rozgrywki PGE Ekstraligi śledzić będzie każdy miłośnik „sportu bez hamulców” i już teraz serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania emocji - mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+.

  Wysoka kwota kontraktu wynika z faktu, że o prawo do pokazywania PGE Ekstraligi włączył się także Polsat, który ostatecznie nie był w stanie przebić warunków zaproponowanych przez zjednoczone siły nc+ i Eleven. Każde spotkanie w poprzednim sezonie śledziło przed telewizorem średnio 156 tys. widzów. nSport+ jest jednak kanałem dostępnym w wielu sieciach kablowych, co może przekładać się na większą oglądalność starć PGE Ekstraligi od meczów w piłkarskiej Lotto Ekstraklasie (średnio 112 tys. oglądających). - Jestem bardzo zadowolony z kontynuowania współpracy z platformą nc+. Czekają nas wydarzenia bez precedensu. Wszystkie mecze PGE Ekstraligi w telewizji jeszcze nigdy nie były pokazywane na żywo, a więc robimy kolejny krok milowy w historii polskiego żużla. Połączone siły nSport+ oraz Eleven to najlepsza żużlowa oferta dla każdego kibica – powiedział Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a

   b (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

   Czyli, zeby ogladac kompletna kolejke Eligi musze wykupic ekstra pakiet od Eleven? Dziekuje postoje. Wg mnie to poczatek konca Canal+.

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama