Żużel: Finał Brązowego Kasku na Skałce w Świętochłowicach WYNIKI + ZDJĘCIA

Olga Krzyżyk
Finał Brązowego Kasku w Świętochłowicach
Finał Brązowego Kasku w Świętochłowicach UM Świętochłowice
Znamy zwycięzców finału Brązowego Kasku, który odbył się na stadionie im. Pawła Waloszka. Na pierwszym stopniu podium stanęło trzech zawodników Fogo Unii Leszno – Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

Po rozegraniu szesnastu biegów spadł deszcz i mimo przerwy oraz starań, by doprowadzić tor do ścigania, sędzia Piotr Lis zdecydował się przerwać zawody. Ostatecznie zaliczono wyniki z trzech serii (12 biegów). Wyniki czwartej serii nie zostały zaliczone, ponieważ szesnasty wyścig został anulowany ze względu na nierówny start.

Po wcześniejszym zakończeniu zmagań na czele klasyfikacji generalnej było trzech żużlowców z Fogo Unii Leszno. Wiktor Lis, Bartosz Smektała i Dominik Kubera mieli na swoich kontach po 9 punktów. Po raz pierwszy zwycięzcami Brązowego Gasku zostało trzech zawodników z tego samego klubu.

Kolejne doświadczenie w startach z zawodnikami na co dzień rywalizującymi w PGE Ekstralidze zebrał wychowanek MS Śląsk Świętochłowice Mateusz Pacek. Jego klubowy kolega Kamil Tomaszowski zaprezentował natomiast nowy biało-niebieski klubowy kevlar.

Przed rozpoczęciem finału wszyscy zawodnicy wsparli Tomasza Golloba, który po wypadku leży sparaliżowany w szpitalu. Młodzi żużlowcy utworzyli napis "#MistrzJestJeden".

Kolejny wyścig na stadionie na Skałce odbędzie się 30 maja o godzinie 17.00. Będzie to półfinał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Wystartuje 16 zawodników, którzy powalczą o udział w turnieju finałowym. Awans uzyska pięciu najlepszych żużlowców świętochłowickich zawodów. Pierwszym rezerwowym będzie Mateusz Pacek.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA