Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu!

  Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu!

  Marcin Karwot

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  KS ROW Rybnik: Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu

  KS ROW Rybnik: Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu ©Katarzyna Michalak

  Wielki szok dla kibiców ROW-u Rybnik oraz działaczy tego klubu. Grigorij Łaguta, czyli lider tego zespołu został przyłapany na stosowaniu dopingu. Rosjanin brał meldonium.
  KS ROW Rybnik: Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu

  KS ROW Rybnik: Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu ©Katarzyna Michalak

  KS ROW Rybnik: Grigorij Łaguta przyłapany na dopingu!  Wielki szok dla kibiców ROW-u Rybnik oraz działaczy tego klubu. Grigorij Łaguta, czyli lider tego zespołu został przyłapany na stosowaniu dopingu. Rosjanin brał meldonium. Środek ten zakazany jest od 2016 r i także na stosowaniu tego specyfiku została przyłapana m.in. Maria Szarapowa. O całej sprawie poinformowała Polska Agencja Dopingowa.
  W trybie natychmiastowym 33-latek został zawieszony przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, co przeczytaliśmy w komunikacie Polskiego Związku Motorowego. Łagucie grozi nawet dwuletnie zawieszenie.

  Z naszych informacji wynika, że 11 czerwca Grigorij Łaguta wpadł na kontroli dopingowej, która odbyła się w Rybniku po meczu z częstochowskim Włókniarzem (49:41). Rosjanin zdobył wtedy 11 punktów. 33-latkowi przysługuje odwołanie od do Trybunału PZM w terminie do 24 godzin od daty jego otrzymania. Złożenie odwołania nie wstrzymuje wykonania orzeczenia Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

  Możliwe jest to, że zostaną odebrane punkty, które zdobył Łaguta w wyżej wspomnianym meczu z Włókniarzem Vitroszlif Crossfit Częstochowa (11 czerwca) oraz ze spotkania ze Cash Broker Stalą Gorzów (25 czerwca), kiedy rybniczanie wygrali 50:40, a popularny "Grisza" uzbierał 15 punktów. Oznaczałoby to wtedy, że rybnicki klub zostałby pozbawiony 5 punktów i spadłby na ostatnie miejsce w tabeli. Tego jednak nie potwierdza jeszcze PGE Ekstraliga, która będzie debatować nad tym w przyszłym tygodniu. Gdyby jednak taka sytuacja miała miejsce, to ROW czeka dramatyczna walka o utrzymanie bez swojego kapitana i lidera.

  Na razie Łaguta został zawieszony w prawach żużlowca. Na pewno nie pojedzie w niedzielnym meczu rybniczan z Betard Spartą Wrocław - Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o zastosowaniu wobec zawodnika Grigorija Laguty, środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia na okres do czasu ostatecznego rozstrzygnięcia w przedmiotowej sprawie jednak nie dłużej niż na 60 dni - powiedziała Agnieszka Ratowska, rzeczniczka GKSŻ.

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia:  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama